Elementy wyposażenia morsa

Każdy mors jeszcze przed udaniem się nad wodę szykuje się do przyszłej wyprawy. Musi najpierw skompletować cały zestaw ekwipunku, by potem wykorzystać rękawice neoprenowe czy móc szybko rozgrzać się gorącym naparem. Oczywiście nie tylko te dwie rzeczy mogą się przydać morsom.

Co zatem takiego mają oni zazwyczaj w swoim wyposażeniu?

Morsom zawsze przydają się ręczniki. Im większe one będą, tym lepiej, bo dzięki nim można prędko wysuszyć ciało, unikając tym sposobem wychłodzenia się organizmu. Po takim suszeniu skórę należy czymś przykryć, dlatego warto posłużyć się wtedy dodatkowym szlafrokiem. Kobiety używają takich strojów również w innym celu – chętnie przebierają się w nich, aby ukryć swoje kształty przed wzrokiem innych osób. Jeśli natomiast chodzi o główną część „stylizacji” morsa, zawsze stanowi ją najzwyklejszy strój kąpielowy. W zupełności wystarczy taki, z którego korzysta się na plaży bądź w basenie. Dodatkami do stroju staną się natomiast rękawice do morsowania, które zapewnią morsowi dodatkowe ciepło i pozwolą mu przez dłuższy czas utrzymać się w wodzie. Ten, kto zapomni rękawiczek, na pewno nie zdecyduje się na wejście do lodowatego płynu. Jest to zatem element garderoby, o którym nigdy nie można zapomnieć.

Choć są pewne podstawy, takie jak rękawiczki do morsowania, które ma przy sobie zawsze każdy mors, reszta wyposażenia jest już kwestią indywidualną. Wszyscy sportowcy sami powinni przetestować na sobie różnorodne rzeczy i akcesoria, dopasowując je do swoich potrzeb.

Zobacz rękawice neoprenowe

tagi: rękawiczki neoprenowe, rękawice do morsowania, rękawiczki neoprenowe dla morsów, sklep dla morsów