Co zawiera projekt domu? Elementy dokumentacji budowlanej

Co zawiera projekt domu?

image description

5
(1)

Decydując się na rozpoczęcie budowy, pierwszym krokiem jest kontakt z wybranym studiem lub biurem architektonicznym Następnie przegląda się gotowe projekty w katalogach, lub zleca wykonanie indywidualnego planu. Co zawiera w sobie taki projekt domu i z jakich elementów się składa? Wyjaśniamy!

Jakie części składają się na projekt domu?

Dokumentacja budowlana, na którą składa się projekt domu, zbudowana jest z kilku elementów. Zawiera zarówno rysunki i przekroje wykonane w określonych skalach, jak i opisy do nich. Podzielona jest na następujące fragmenty:

  • Część architektoniczna – obejmuje rzuty kondygnacji, więźbę z zestawieniem drewna, elewacje, a także rzut dachu i zestawienie stolarki otworowej.
  • Część konstrukcyjna – zawiera fundamenty i szczegółowe przekroje, a także rzut na strop i konstrukcję, gdzie umiejscowione są elementy wraz z podaniem sposobu zbrojenia.
  • Instalacje sanitarne – w tej części znaleźć można rzuty kondygnacji z konkretnymi instalacjami i rozwinięciami.
  • Instalacje elektryczne – znajduje się w niej rozdzielnica budynku i rozmieszczenie źródeł światła, wyłączników i gniazd wtykowych.

Projekt domu.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Klient otrzymuje od studia projekt domu w kilku egzemplarzach, a także wszelkie kopie zaświadczeń do przyznanych uprawnień projektowych oraz kopie wpisów do izb branżowych autorów wszystkich branż zaprezentowanego projektu. Odpowiednie biuro projektowe dba również o wszelkie uzupełnienia i aktualizacje oferowanych projektów domów do zmieniających się norm i przepisów prawa budowlanego. Wszelkie szczegóły dostępne powinny być na stronie internetowej konkretnego studia.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 5 / 5. 1

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post