Czym jest licznik dwukierunkowy? Niezbędnik dla posiadaczy fotowoltaiki.

0
(0)

Fotowoltaika, która w ostatnich latach przeżywa rozkwit charakteryzuje się obecnością wielu urządzeń. Wśród nich znajduje się między innymi licznik dwukierunkowy zliczający ilość wytworzonej energii oraz energię pochodzącą z sieci publicznej. To ważne urządzenie dokonujące pomiarów zarówno z sieci jak i bezpośrednio do niej. W ten sposób gospodarstwo domowe może otrzymać rzetelne wyniki opłat za zużyty prąd.

Fotowoltaika posiada wiele kwestii, z którymi warto się wcześniej zapoznać

Wersja jednokierunkowa nie spełnia założeń w przypadku inwestycji w fotowoltaikę. Dlatego też licznik dwukierunkowy wykorzystywany w przypadku, gdy odbiorca energii elektrycznej jest równocześnie wytwórcą. Wymiana licznika nie powinna stanowić problemu i może zostać zrealizowana bezpłatnie. Warunkiem jest wypełnienie odpowiedniego wniosku oraz przygotowanie niezbędnej dokumentacji dysponowanych przez nas urządzeń fotowoltaicznych. Wymiana jest niezwykle istotna ze względu na wysokie koszty, które może generować poprzednie urządzenie.

Teraz już wiesz za co odpowiada licznik dwukierunkowy

Posiadacze domowej fotowoltaiki powinni być także zaznajomieni z tematem net meteringu, które oznacza opomiarowanie netto. Mówiąc prościej, odnosi się to możliwości magazynowania energii za pośrednictwem sieci elektrycznej. Net metering umożliwia kumulowanie nadwyżki energetycznej i wykorzystywanie jej zapasów, gdy zajdzie taka potrzeba. Wiedząc już jak działa licznik dwukierunkowy oraz zaznajamiając się z pozostałymi funkcjonalnościami fotowoltaki, można rozważyć jej wdrożenie. Za sprawą strony internetowej firmy Elektro Masters możesz dowiedzieć się więcej na temat pozostałych przydatnych zagadnień z tej dziedziny.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post