Krzesło barokowe sprawdź nowoczesny model!

Wyjątkowe krzesło barokowe.
0
(0)

Epoka baroku, choć odległa historycznie, wciąż zaskarbia sympatię wielu z nas. Równie mocno kochana co nienawidzona, zezwala na stosowanie zdobień wszelkiej maści i, zdaje się, nie zna hamulców. Czym charakteryzuje się meblarstwo tych czasów?

Model barokowy, czyli jaki?

Następująca po Renesansie, rozpoczęła się w XVII wieku. Swoją nazwę czerpie z języka portugalskiego, gdzie mianem barocco oznaczano perłę o dziwnej i nieoczywistej fakturze. Jak już wcześniej zauważono, epoka nie znała hamulców jeśli idzie o ornamentykę. Barokowy vibe poczuł francuski monarcha, król Ludwik XIV, który niezwykle chętnie inwestował w coraz to nowsze produkty. Można śmiało powiedzieć, że monarcha nie powstydziłby się ustawić krzesła barokowego nowoczesnej kreski w swoim pałacu. Szafy, sztukaterie, zdobione komody – wszystkie robione na zamówienie i z dodatkiem szlachetnych materiałów, chętnie umieszczał w swoich komnatach.

Wykonane z ogromną pieczołowitością krzesło barokowe.

Wyjątkowe krzesło barokowe w szarych tonacjach

Krzesło barokowe oferowane w sklepie Old New Style posiada wszelkie cechy mebla, którego nie powstydziłby się siedemnastowieczny artysta. Z grzywą zdobień i kanelowanymi nogami; w dodatku – wykończone na wysoki połysk. Wzór nawiązujący do bogactwa flory i perłowe dodatki dodają kunsztu i elegancji. Krzesło barokowe posiada również eleganckie, miękkie siedzisko w szykownym, szarym odcieniu. Doskonale sprawdzi się we wnętrzach codziennego użytku – w formie kompletu lub pojedynczo, ustawione przed toaletką, w gabinecie lub biblioteczce.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post