Meble do ogrodu – narożnik kontra ławka i krzesła

meble do ogrodu
0
(0)

Jak dbasz, tak masz – każdemu rodzice i opiekunowie powtarzali to przysłowie, gdy byliśmy dziećmi. Większość z nas rozumie je, dopiero gdy staliśmy się dorosłymi ludźmi. Co zatem zrobić, by zadbać we właściwy sposób o swoje meble do ogrodu? Okazuje się, że zadanie nie jest tak skomplikowane, jak pozornie może się wydawać. Wystarczy jedynie dostosować się do trzech podstawowych kroków, które pozwolą Ci cieszyć się doskonałym stanem wyposażenia przez bardzo długi czas.

Krok 1 – schowaj wiklinę, rattan i elementy tekstylne

Zbliża się deszcz lub temperatury są coraz niższe i coraz częściej pojawiają się przymrozki? Zarówno tekstylia, rattan, jak i wiklina nie przepadają za takimi warunkami atmosferycznymi. Warto więc chronić je i izolować na okres jesienno-zimowy w garażach, piwnicach, na strychu lub w składziku. Meble do ogrodu z tych materiałów wymagają szczególnej opieki!

Krok 2 – utrzymuj meble do ogrodu w czystości

Wszystkie tworzywa nie lubią zabrudzeń. Kontakt z brudem spowoduje, że meble ogrodowe szybko stracą swój blask. Pamiętaj, że czasem wystarczy przetrzeć je raz na kilka dni, by były czyste. Pozytywnie wpłynie to na satysfakcję lokatorów lub gości z eksploatacji, a tobie nie zajmie to dużo czasu. Przy trudniejszych plamach (np. oleju lub smaru), wystarczy zwilżyć szmatkę i w razie konieczności zastosować specjalny preparat usuwający trudne zabrudzenia. Niemal każdy ma taki środek czyszczący w swojej kuchni. 

Krok 3 – sprawdzaj stan techniczny i konserwuj tworzywa

W Twoim ogrodzie znajdują się meble drewniane? Posiadają one elementy stalowe lub metalowe? Warto dokonywać regularnej weryfikacji ich stanu technicznego. Jeżeli zauważysz ubytki lakieru chroniącego drewno i pojawiające się ogniska korozji, patyny, odpryskującej farby itp., należy reagować w sposób błyskawiczny. Na rynku znajdziesz mnóstwo wysokogatunkowych preparatów, dzięki którym konserwacja drewna lub metalu nie będzie stanowić problemu. Wystarczy o tym pamiętać, a Twoje meble do ogrodu zawsze będą w dobrej kondycji.

meble do ogrodu

W przypadku tworzyw sztucznych lub tekstyliów może być trudniej. W większych miastach znajdziesz ekspertów, którzy poradzą sobie z tym problemem. Gdyby jednak ich usługi były nieopłacalne lub niedostępne, wystarczy sięgnąć po nowe meble ogrodowe, które odmienią Twój taras lub ogród i sprawią, że będzie on jeszcze ciekawszym miejscem. 

 

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post