Meble ogrodowe z drewna tekowego – wszystko co musisz o nich wiedzieć

meble ogrodowe z drewna tekowego
0
(0)

Szukasz mebli do ogrodu, które będą nie tylko świetnie się prezentować, ale będą też naprawdę wytrzymałe i ponadczasowe? Postaw na meble ogrodowe z drewna tekowego, a posłużą Ci latami! Sprawdź dlaczego warto w nie zainwestować.

Czym charakteryzuje się drewno tekowe?

Drewno tekowe to drewno pozyskiwane z drzewa egzotycznego, zwanego teczyną i występującego jedynie na terenie południowej i południowo-wschodniej Azji. Materiał ten, ze względu na wysoką naturalną zawartość substancji oleistych, a także kwasu krzemowego, nie nasiąka wodą i jest odporny na działanie wielu czynników, m.in. chemicznych. Jest więc bardzo odporny, ale jednocześnie charakteryzuje się średnią twardością. Świeże drewno ma jasną, lekko żółtą barwę i mocny zapach. Po czasie brązowieje i nie wydziela aż tak intensywnego aromatu. Meble  z drewna tekowego mają więc pomarańczowo-brązowy, stosunkowo ciemny odcień.

meble ogrodowe z drewna tekowego

Meble ogrodowe z drewna tekowego – wytrzymałe i ponadczasowe

Jeśli szukasz mebli do ogrodu, które posłużą Ci latami, zdecydowanie postaw na meble ogrodowe z drewna tekowego. Jak już wspominaliśmy, ten rodzaj drewna jest bardzo wytrzymały i odporny na przeróżne warunki atmosferyczne. Meble z niego wykonane będę prezentować się luksusowo i elegancko. Dzięki prostemu charakterowi są ponadczasowe i będą świetnie prezentować się, nawet po wielu latach. Będą doskonałym wyborem dla osób szukających ekologicznych rozwiązań do swojego ogrodu. Drewno tekowe doskonale dopełni zieloną przestrzeń i podkreśli piękno kwiatów i roślin. Meble z niego wykonane są również bardzo wygodne i estetyczne.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post