Moje Ciepło 2022 – Poznaj założenia programu!

0
(0)

Moje Ciepło 2022 to nowa inicjatywa rządu, która ma na celu wspieranie inwestycji w odnawialne źródła energii. W samym programie kluczowe jest założenie, które określa wsparcie finansowe w przypadku montażu, czy zakupy pomp ciepła, które mają stanowić przyszłość w zakresie ogrzewania domów i mieszkań. Sprawdź jakie założenia posiada i na jakie wsparcie możesz liczyć w ramach programu Moje Ciepło 2022!

moje ciepło 2022

Moje Ciepło 2022 – założenia programu

Mający swoją premierę w tym roku rządowy program Moje Ciepło 2022 ma stać się zachętą do inwestowania w ekologiczne źródła energii. Wsparcie rozwoju energetyki prosumenckiej będzie odbywać się, dzięki zastosowaniu zeroemisyjnych źródeł ciepła – takich jak właśnie pompy ciepła. Sam program skierowany jest głównie do mieszkańców nowych domów jednorodzinnych. Co ciekawe samo dofinansowanie ma dotyczyć zakupu, oraz montażu pomp ciepła – bez względu na ich rodzaj.

Obowiązujące warunki programu

W przypadku programu Moje Ciepło 2022 istnieją dwa podstaowe warunki, po których spełnieniu można się ubiegać o dofinansowanie. Pierwszy z nich to, że program dotyczy wyłączeni nowych budynków mieszkalnych, co oznacza, że na dzień złożenia wniosku inwestor nie złozył jeszcze podania o pozwolenie na użytkowanie budynków. Drugim wymogiem jest to, że budynek musi znajdować się w podniesionym standardzie energetycznym, w których wskaźnik EPH+W wynosi nie więcej niż 55 kWh / (m2/rok). Na sam program został przygotowany budżet w wysokości 600 mln złotych, co powinno wystarczyć na zakup, oraz montaż pomp w prawie 60 tysiącach domów w całym kraju!

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post