Dlaczego ramię obrotowe budowlane to niezbędny element pracy na wysokościach

0
(0)

Prace budowlane bardzo często odbywają się na dużych wysokościach. Wiąże się to często z dużym niebezpieczeństwem, a także ryzykiem, jakim jest ewentualny upadek. Osoby, które przeprowadzają takie prace, muszą być zatem uważni oraz skoncentrowani przez cały czas, aby uniknąć śmiertelnego wypadku. Niestety czasami sama uwaga nie wystarczy, co w niektórych przypadkach kończy się upadkiem oraz śmiercią. Aby uniknąć takich sytuacji, powstało ramię obrotowe budowlane.

Ramię obrotowe budowlane- czym jest i do czego służy?

Ramię obrotowe budowlane to urządzenie, które montowane jest w konstrukcji betonowej. Jego głównym zadaniem jest ochrona osoby przypiętej przed upadkiem. Pozwala ono na w pełni funkcjonalną pracę, jednocześnie zabezpieczając pracownika przed ewentualnym wypadkiem. Jego promień pracy sięga 8.5 metra, a całkowite pole powierzchni wynosi około 227 metrów kwadratowych. Urządzenie to jest w pełni mobilne, pozwalając na wielokrotny montaż w różnych gniazdach zamontowanych w konstrukcji betonowej. W zakres wyposażenia wchodzi m.in. ramię obrotowe, gniazdo do mocowania, urządzenie samohamowne, osłony oraz szelki, którymi obsługujący przypina się do urządzenia. Ramię wykonane jest ze stali zabezpieczoną powłoką lakierniczą, co pozwala zapomnieć o korozji.

ramię obrotowe budowlane

Gdzie kupić tego typu urządzenia?

Jeśli szukasz sklepu internetowego, w którym kupisz urządzenia zapewniające bezpieczeństwo pracownikom w tym ramię obrotowe budowlane i nie tylko, koniecznie odwiedź stronę Sklep Protect BHP. Posiadają oni szereg produktów, w których zakres wchodzą artykuły BHP, ochrona przeciwpożarowa i nie tylko.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post