Czy rekuperacja z klimatyzacją jest możliwa?

0
(0)

W trakcie budowy domu nadejdzie moment, w którym będziemy musieli zdecydować, jaki rodzaj wentylacji będziemy chcieli posiadać. Obecnie bardzo często wybierana jest rekuperacja, z racji, iż pozwala ona na odpowiednią wymianę powietrza w domu, a dodatkowo w zimowych miesiącach pozwala na duże oszczędności w rachunkach podczas ogrzewania. Często jednak pragniemy także, aby w lecie powietrze było odpowiednio schładzane przez np. klimatyzację. Rodzi się jednak pytanie, czy rekuperacja z klimatyzacją jest możliwa i czy ma sens?

Rekuperacja z klimatyzacją — zalety połączenia

Wiele osób myli pojęcie rekuperacji i klimatyzacji. Tak jak już było wspomniane wcześniej, rekuperacja odpowiada za wymianę powietrza, natomiast klimatyzacja za jego schładzanie. Połączenie tych dwóch urządzeń może zatem przynieść wiele potencjalnych dla nas korzyści. Po pierwsze rekuperacja z klimatyzacją umożliwia na rozprowadzenie chłodnego powietrza po wielu pomieszczeniach w odpowiednie miejsca, co bez rekuperatora nie byłoby możliwe w takim stopniu. Drugą zaletą jest fakt, iż podczas używania standardowej klimatyzacji, powietrze po pewnym czasie staje się suche, co wpływa na zwiększenie częstotliwości infekcji. Rekuperator z zainstalowanym higrostatem znakomicie eliminuje ten problem

Rekuperacja z klimatyzacją w domu

Gdzie kupić?

Jeśli planujesz zakup rekuperatora koniecznie sprawdź ofertę Ecomax. Firma ta to specjalista w branży odkurzaczy centralnych i rekuperacji posiadający lata doświadczenia. Dodatkowo wyszkolony personel doradzi i odpowie na wszelkie pytania, nawet te dotyczące systemu rekuperacja z klimatyzacją.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post