Tanie mieszkania Wrocław – kupić czy wynająć?

Tanie mieszkania wrocław na zakup
0
(0)

Amerykańskie marzenie o własnych czterech ścianach można spełnić poprzez posiadanie mieszkania, tak jak w przypadku tradycyjnego domu. Lokal na własność zamiast wynajmowania może być również dobre dla Twoich finansów, ponieważ budujesz kapitał własny w nieruchomości, którą możesz później sprzedać zamiast oddawać pieniądze właścicielowi. Tanie mieszkania można znaleźć w takich miastach, jak Wrocław, Kraków czy Poznań. Jeśli więc jesteś zainteresowany zakupem mieszkania dla siebie i swojej rodziny, oto co musisz wiedzieć. 

 

Być może największym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o wynajmie lub zakupie jest długość pobytu w nowym mieszkaniu. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli nie przewidujesz, że będziesz tam mieszkał przez co najmniej pięć lat, wynajem będzie prawdopodobnie mądrzejszy finansowo.

Tanie mieszkania Wrocław – kupić czy wynająć?

Jeśli planujesz mieszkać tam przez pięć lub więcej lat, porównaj, ile płacisz za wynajem z tym, ile możesz zapłacić za swoje. Płatność hipoteczna będzie na ogół niższa niż czynsz, przy założeniu, że miejsce, które chcesz kupić, jest podobne do miejsca, które wynajmujesz. Wynika to z faktu, że właściciel domu płaci tyle samo, ile ty płaciłbyś za kapitał, odsetki, podatki, opłaty na rzecz stowarzyszenia właścicieli domów i naprawy, plus trochę więcej za zysk. Szczególnie korzystnie to wygląda biorąc pod uwagę przykład tanich mieszkań Wrocław.

 

Mimo to, jest coś więcej do posiadania niż zapłata. Żeby coś kupić, trzeba będzie włożyć więcej gotówki, niż trzeba by podpisać umowę najmu. Największy wydatek będzie przeznaczony na przedpłatę. Wymagana do tego kwota zależy od rodzaju kredytu hipotecznego, który otrzymujesz i potencjalnie nawet od tego, gdzie znajduje się dom.

Ile potrzebujesz pieniędzy?

Większość kredytów hipotecznych wspieranych wymaga wkładu własnego wysokości co najmniej 3.5% ceny zakupu. Obecnie działa wiele programów rządowych, które mają pomóc szczególnie młodym ludziom w sfinansowaniu zakupu tanie mieszkania Wrocław. Warto się zainteresować takimi propozycjami. W przypadku konwencjonalnej pożyczki, która nie jest wspierana przez rząd, oczekuje się, że wpłata zaliczki wyniesie 20%.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post