Wkładka do zamka – jak ją dobrać?

wkładka do zamka
5
(1)

Wkładka do zamka to nieodłączny element drzwi, który pełni bardzo ważną funkcję, a mianowicie jej zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa domownikom. Nieodpowiednio dobrana wkłada może ułatwić włamanie się do mieszkania, dlatego jej prawidłowy wybór jest niezwykle istotny. W jaki sposób ją zmierzyć, a także dobrać? Zapraszamy do lektury!

Jak powinna być zmierzona wkładka do zamka?

Odpowiednio dopasowana wkładka może wystawać maksymalnie 2-3mm poza szyld zewnętrzny. Gdy jest ona za długa w prosty sposób może zostać wyłamana przez złodzieja, natomiast za krótka wkładka sprawi, że nie włożysz do niej klucza. Wkładka do zamka powinna być zmierzona w momencie, gdy nie jest jeszcze ona zamontowana w drzwiach – inaczej pomiar może wyjść nieprawidłowy.

wkładka do zamka

W jaki sposób dobrać wkładkę?

Zdemontuj starą wkładkę z drzwi, a następnie ją zmierz. Na postawie wartości, które Ci wyjdą może zostać zakupiona kolejna wkładka do zamka. Na rynku dostępne są różnorodne wkładki m.in dwustronne, jednostronne, z pokrętłem, a także antywłamaniowe. Ich wybór zależy przede wszystkim od Twoich preferencji.

Jeżeli chcesz zapewnić większe bezpieczeństwo sobie i pozostałym domownikom, dobrą decyzją jest zakup antywłamaniowej wkładki. Jest ona bardzo solidna, wytrzymała, a także odporna na czynniki zewnętrzne, przez co pozwoli CI na uniknięcie włamania. Jak sam widzisz, dobór wkładki to nie duży problem, ale wymaga zachowania skupienia!

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 5 / 5. 1

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post