Do czego służy i co to jest studzienka rewizyjna? Sprawdź!

co to jest studzienka rewizyjna

Opening septic tank lid. Cleaning and unblocking septic system and draining pipes.

5
(1)

W przypadku każdej kanalizacji, wentylacji lub rurociągu innego typu, niezwykle istotnym elementem urządzenie, które pozwala kontrolować stan instalacji, regulacji lub napraw. Co to jest studzienka rewizyjna, jakie są jej rodzaje i do czego dokładnie służy? Sprawdź!

Co to jest studzienka rewizyjna?

Choć o całym systemie wentylacyjnym i kanalizacyjnym wiemy dosyć sporo, może pojawiać się pytanie, co to jest studzienka rewizyjna i w jakim celu umieszcza się ją, jako element całej instalacji. Znajduje się ona tam, gdzie rozgałęziają lub krzyżują się ze sobą przewody, lub tam, gdzie jest miejsce instalacji dodatkowych oprzyrządowań w postaci gazomierzy czy wodomierzy. Stosowane są tam, gdzie znajduje się kłopotliwy odcinek przewodu kanalizacyjnego, ale także w miejscach,w których łączą się przewody o zróżnicowanych średnicach.

co to jest studzienka rewizyjna

Jakie są rodzaje studzienek rewizyjnych

W momencie definiowania co to jest studzienka rewizyjna, warto nadmienić, że wyróżniamy kilka jej rodzajów. Różnią się one zarówno pewnymi parametrami i właściwościami, ale także rodzajem zadań, które mają wykonywać. Tym samym możemy wyróżnić następujące typy:

  • Studzienki włazowe
  • Studzienki niewłazowe
  • Studzienki przelotowe
  • Studzienki połączeniowe

Umożliwiają one prosty i komfortowy dostęp do rur wodnych, drenażowych, kanalizacyjnych, a także innych ważnych punktów w instalacjach wentylacyjnych, kanalizacyjnych i gazowych. Pozwalają wykonać wszelkie niezbędne prace naprawcze i konserwacyjne, dlatego też bardzo istotne jest pamiętanie o nich w momencie budowy instalacji, a także utrzymywana nie w odpowiednim stanie.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 5 / 5. 1

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post