Czym charakteryzuje się kostka granitowa łupana i jakie ma zastosowanie?

kostka granitowa łupana
5
(1)

Produkowana z płyt granitowych kostka granitowa łupana to charakterystyczny materiał budowlany o szerokim zastosowaniu. Charakteryzuje się wyjątkowym kształtem, dzięki czemu umożliwia tworzenie naprawdę wyjątkowych elementów architektonicznych. Co warto wiedzieć na temat jej powstawania, cech i sposobów zastosowania? Sprawdź!

Jakie cechy ma kostka granitowa łupana?

Najważniejszym wyróżnikiem, który sprawia, że kostka granitowa łupana wyróżnia się na tle innych materiałów budowlanych tego typu jest jej kształt Kaszty bok kostki jest bowiem łupany, co pozwala na realizację nawet najbardziej wymyślnych architektonicznych planów i wizji. Jest niezwykle estetyczna i elegancka, świetnie sprawdza się jako element koncepcji klasycznych i utrzymanych w tradycyjnej estetyce. Kostka granitowa łupana dostępna jest w kilku wersjach kolorystycznych,w tym szarej, szaro-żółtej, czerwonej, czarnej lub brązowej. Można także wybrać spomiędzy rozmaitych rozmiarów w zależności od przeznaczenia, potrzeb i preferencji.

 kostka granitowa surowo-łupana

Jakie są główne zalety i zastosowania?

Oprócz aspektu wizualnego, kostka granitowa łupana wyróżnia się także wyjątkową funkcjonalnością. Ma ona uniwersalne zastosowanie, świetnie sprawdzając się zarówno przy budowie ulic, chodników, nawierzchni dróg czy placów. Doskonale prezentuje się również jako materiał do budowy ścieżek, podjazdów, ale także w formie elementów dekoracyjnych w prywatnych ogrodach. Kostka tego typu jest niezwykle wytrzymała na uderzenia i ściskanie, charakteryzuje się niską ścieralnością, nie nasiąka wilgocią ani wodą, a także jest praktycznie w pełni odporna na mróz, promienie słoneczne, deszcz i śnieg.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 5 / 5. 1

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post