Czy lampa podłogowa powinna pasować do wnętrza?

lampa podłogowa
0
(0)

Odpowiednio dobrane oświetlenie, jego barwa i wygląd może odmienić salon, sypialnię czy biuro. Ciepła barwa światła może stworzyć przytulną atmosferę, podczas gdy nieco zimniejsza barwa może sprawić, że Twoja przestrzeń będzie żywa i skupiona. Ale czy sprawdzi się jakaś stara oprawa oświetleniowa? Czy lampa podłogowa powinna pasować stylem do wnętrza? Obecnie można bawić się stylami do woli, niemniej jednak warto zadbać o spójność i estetykę podczas projektowania wnętrza.

Synchronizuj style

Zastanawiasz się, czy abażury umieszczone w tym samym pomieszczeniu powinny pasować do siebie? Mieszanie i dopasowywanie oświetlenia w Twojej przestrzeni to świetny sposób na urozmaicenie wystroju wnętrza. Chociaż Twoje lampy nie muszą do siebie pasować (nie muszą być identyczne), jednym z najlepszych sposobów na zachowanie spójnego wyglądu jest wybór lampy – podłogowej, nocnej czy ściennej – która pasuje do ogólnego stylu pomieszczenia. Przykładowo jeśli decydujesz się na nowoczesny salon, to raczej zrezygnuj z lamp, które bardziej kojarzą się nam z wiejskim stylem. Zamiast tego wybierz lampy o podobnej stylistyce, aby zachować spójny wygląd, nawet jeśli mają różne rozmiary i kształty.

lampa podłogowa w salonie

Materiał lampy podłogowej

Innym sposobem łączenia i dopasowywania lampy podłogowej, przy jednoczesnym zachowaniu równowagi wizualnej, jest wybór elementów oświetleniowych wykonanych z tych samych lub podobnych materiałów. Możesz wybrać modele wykonane z metalu w bardziej nowoczesnym otoczeniu, podczas gdy bardziej tradycyjny salon lub sypialnia mogą być wyposażone w lampy ceramiczne. W obu przypadkach, wybierając lampy wykonane z dopasowanych materiałów, możesz stworzyć spójny ogólny projekt, który ożywi Twój pokój.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post