Czym są obowiązkowe przeglądy we wspólnocie mieszkaniowej?

Na co można przeznaczyć fundusz remontowy wspólnoty mieszkaniowej?
0
(0)

Mieszkańcy bloków znajdujących się w obrębie wspólnoty mieszkaniowej powinni mieć zapewnione odpowiednie warunki, a także bezpieczeństwo wynikające z dobrego stanu budynku. Niezbędne są do tego obowiązkowe przeglądy we wspólnocie mieszkaniowej.

Warto wiedzieć jakie są obowiązkowe przeglądy we wspólnocie mieszkaniowe.

Obowiązki podmiotów zarządzających budynkiem

Zachowanie odpowiedniego stanu budynku jest oczywiście prawnym obowiązkiem nałożonym na osobę zarządzającą lub właściciela. Obowiązkowe przeglądy we wspólnocie mieszkaniowej mają na celu utrzymanie i użytkowanie obiektu w sposób prawidłowy i zgody z przeznaczeniem, kontrolowanie przestrzegania wymogów ekologicznych, czy też zapewnienie odpowiedniego stanu technicznego. Są więc one konieczne do tego, aby powyższe kwestie były zachowane na wysokim poziomie. Warto więc posiadać wiedzę, na temat tego, jakie kwestie podlegają kontroli i kiedy są one wykonywane.

Co warto wiedzieć na temat tego jakie są obowiązkowe przeglądy we wspólnocie mieszkaniowej?

Jakie są obowiązkowe przeglądy we wspólnocie mieszkaniowej?

Jeżeli chodzi o obowiązkowe przeglądy we wspólnocie mieszkaniowej, są to między innymi: kontrola stanu technicznego elementów, które mogą być narażone na niszczenie związane z upływem lat lub warunkami atmosferycznymi, kontrola urządzeń chroniących środowisko, sprawdzanie stanu kominów, czy też instalacji gazowej. Takie kontrole wykonywane są co najmniej dwa razy w roku. Rzadziej, bo co najmniej raz na 5 lat wykonywane są ogólne kontrole stanu technicznego budynku, jego otoczenia, instalacji, piorunochronów, czy uziemienia, a także kontrola urządzeń chłodniczych.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post