Jaki sprzęt wysokościowy warto kupić?

sprzęt wysokościowy
0
(0)

 

Działanie ludzi na wysokościach może przybierać formę sportową lub zarobkową. Pod kątem sportowym szeroko znany jest alpinizm, który polega na zdobywaniu wysokogórskich szczytów. W kwestii zarobkowej sprzęt wysokościowy chroni przed bolesnym upadkiem z dachu, rusztowania czy innego wysoko położonego punktu, podczas prac budowlanych. W tym artykule przedstawiamy podstawowe narzędzia, jakie stosuje się w pracy na wysokościach.

Sprzęt ochrony osobistej

Bezpieczeństwo indywidualne pracowników powinno stanowić priorytet dla pracodawcy. W tym celu zaopatrzenie ich w sprzęt wysokościowy ochrony indywidualnej jest kluczowe. Kategoria ta obejmuje elementy, które człowiek nosi bezpośrednio na sobie. Wyróżnić tu można osłony twarzy z poliwęglanu, zabezpieczające oczy, urządzenia samohamowne do pracy w pionie czy też hełmy ochronne, które blokują uszkodzenia mechaniczne głowy.

sprzęt wysokościowy

Akcesoria indywidualne uzupełniające

Poza zabezpieczeniem samego pracownika, istotne jest także pamiętanie o osobach znajdujących się w pobliżu miejsca robót. Nawet jeżeli narzędzie spadnie z niewielkiej odległości, to może wyrządzić poważny uszczerbek na zdrowiu. Tutaj przydadzą się plecaki, worki transportowe czy linki na narzędzia.

Sprzęt wysokościowy do podnoszenia ładunków

Praca na budowie wymaga wykorzystania wielu rodzajów ciężkich materiałów, pakowanych w duże ładunki. Dlatego właśnie kolejnym rodzajem sprzętu wysokościowego jest urządzenie służące do łatwiejszego ich przemieszczania. Często stosuje się w tym celu lekkie suwnice bramowe oraz różnego typu wciągniki.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post