Czym są schody modułowe?

0
(0)

Podczas projektowania domu, wnętrza często zastanawiamy się nad wyborem mebli, paneli, tapety na ścianę, farby czy schodów. Jakie schody wybrać? Dębowe, metalowe, a może modułowe? Udać się do stolarza czy pobliskiego sklepu budowlanego? Możliwości jest wiele. Remont nie jest łatwą sztuką. Schody powinny nie tylko ozdabiać przestrzeń, ale również powinny być funkcjonalne i wygodne. Inne będą dla dużego domu, w którym mieszkańcy marzą o krętych schodach do nieba, a inne w małym drewnianym domku, w którym oszczędność miejsca jest bardzo ważna. Usłyszałeś od kogoś o schodach modułowych, ale nie jesteś pewien, czym się charakteryzują  i czy to odpowiedni wybór? Czy nadadzą się do twojego wnętrza?

Konstrukcja schodów modułowych

Schody modułowe, jak nazwa wskazuje, składają się z powtarzalnych elementów, czyli modułów. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć schody o dowolnej długości. Schody modułowe wykonane są z profili stalowych, konstrukcji nośnej, stopni, poręczy oraz odpowiednich uchwytów do montażu. Zaletą schodów modułowych jest to, że można regulować ich wysokość, dostosować ją do potrzeb. Kolejnym atutem jest możliwość samodzielnego montażu tego typu schodów. Samodzielny montaż to przepis na satysfakcję i dobrą zabawę. Warto jednak pamiętać, że schody to bardzo ważna konstrukcja, więc ich montaż powinien zostać przeprowadzony bardzo dokładnie i zgodnie z zaleceniami, instrukcją producenta. W zestawie do montażu znajdziesz odpowiednie śruby czy inne wsporniki.

Zastosowanie — nie tylko wnętrza, ale również sceny!

schody modułowe - scena koncertowa

Schody modułowe to przede wszystkim oszczędność pieniędzy i przestrzeni. Są zdecydowanie tańsze od ciężkich drewnianych schodów, nie opierają się na ciężkiej konstrukcji. Nie trzeba czekać na ich produkcję miesiącami, są dostępne od ręki w sklepach. Schody modułowe często wykorzystywane są we wnętrzach, ale jeszcze częściej podczas konstruowania sceny, na której odbywają się koncerty. Dlaczego? Umożliwiają wygodne przemieszczanie się pomiędzy sceną a otoczeniem, ułatwiają wnoszenie sprzętu. Ponadto sprawiają, że poziom bezpieczeństwa wszystkich osób przebywających na scenie, muzyków, aktorów jest wysoki. Dzięki temu, że można regulować wysokość schodów modułowych, można je dopasować do wysokości sceny czy innych podestów.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post