Lepszy dom parterowy czy z poddaszem?

dom parterowy czy z poddaszem
0
(0)

Wiele osób zastanawia się, czy budując się na swojej działce lepiej zainwestować w dom parterowy czy z poddaszem. Oba te rozwiązania mają swoje plusy i minusy, dlatego warto dokładnie zagłębić się w ten temat. Z tego powodu zapraszamy do lektury!

Dom parterowy – wady i zalety

Wybierając opcję domu parterowego, decydujemy się na zajęcie większej powierzchni naszej działki. Jest to duży minus dla tych osób, które marzą o pięknym i dużym ogrodzie, albo miejscu do aktywnego wypoczynku, czyli np. przestrzeni na prowizoryczne boisko do piłki czy basen. Wadą tego rozwiązania będzie również brak możliwości naturalnego oddzielenia części sypialnianej od tej do codziennego użytku. Zaletą z kolei będzie tutaj niższy koszt ogrzewania oraz zazwyczaj niższa ogólna cena budowy. Takie rozwiązanie będzie też idealne dla osób, które mają problemy zdrowotne ze stawami lub są już po prostu starsze.

Dom z poddaszem – wady i zalety

Największą zaletą domu z poddaszem jest oczywiście możliwość lepszego zagospodarowania przestrzeni naszej działki. Nie musimy zajmować dużą powierzchnię terenu, żeby nasz dom był duży i wygodny. Minusem natomiast są problemy z aranżacją wnętrz. Domy z poddaszem posiadają skosy, które często są przeszkodą w udekorowaniu pokoju naszymi wymarzonymi meblami. Takie rozwiązanie w wielu przypadkach wiąże się z wymiarowym zakupem mebli.

dom parterowy czy z poddaszem

Czyli podsumowując, co lepiej wybrać dom parterowy czy z poddaszem?

Nie ma więc jednej odpowiedzi na pytanie, czy lepiej wybrać dom parterowy czy z poddaszem, ponieważ wszystko zależy od tego, na czym nam najbardziej zależy. Jeśli chcemy mieć dużą przestrzeń na zewnątrz, lepiej zainwestować w dom z poddaszem. Jeśli jednak nie chcemy przemierzać dużej ilości schodów dziennie, zdecydujmy się na dom parterowy.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post