Granitowe płytki na taras – jak wybrać odpowiednie?

granitowe płytki na taras
0
(0)

Planujesz stworzenie nowoczesnego i praktycznego tarasu? Koniecznie sprawdź dlaczego warto i jak wybrać odpowiednie granitowe płytki na taras! Zapraszamy do lektury.

Jak wybrać granitowe płytki na taras?

Granit to naturalny kamień, który charakteryzuje się niesamowitą wytrzymałością. Jest to bowiem jeden z najtwardszych kamieni. Dzięki temu jest odporny zarówno na niekorzystne warunki atmosferyczne, lecz także na intensywną eksploatację. Nie ściera się i nie rysuje i nie pęka. Wybierając więc granitowe płytki na taras niekoniecznie musimy kierować się ich odpornością na zmienne temperatury czy pogodę, a jedynie przewidywane obciążenie. Jeśli planujemy postawić na nich ciężkie, np. betonowe czy granitowe donice, a także dużych rozmiarów, ciężki zestaw mebli ogrodowych, zdecydowanie warto wybrać jak najgrubsze płytki. Tak naprawdę wystarczą 1-2 centymetrowe, a jeśli chcesz mieć pewność, że wytrzymają obciążenie – wybierz te o grubości około 2-4 centymetry.

Jak przygotować podłoże przed ich położeniem?

Przed rozpoczęciem układania wybranych płytek granitowych koniecznie upewnij się, że podłoże zostało odpowiednio wyrównane i utwardzone. Pomijając ten krok, narażasz się na nieestetyczny wygląd tarasu, a także pękanie płytek. Pamiętaj także o wyborze odpowiedniego kleju. Powinien być on dostosowany zarówno do warunków, czyli zmian temperatury oraz wilgoci i wody, ale także rodzaju kamienia. Warto do położenia tego typu płytek zatrudnić profesjonalną ekipę. Będziesz mieć wtedy pewność, że taras będzie prezentował się elegancko i luksusowo. A także, że nic nie będzie się z nim działo przez wiele sezonów.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post