Wentylacja oddymiająca skuteczną ochroną przed skutkami pożaru

0
(0)

Pożary budynków choć nie przytrafiają się z dużą częstotliwością, to wciąż występują. Przyczyn rozprzestrzeniania się ognia może być wiele, jednak najważniejsza jest ewakuacja ludności znajdującej się w epicentrum tego problemu. W przypadku zarówno budynków mieszkalnych jak i użytku publicznego niezbędnym rozwiązaniem ratującym ludzkie życie może być wentylacja oddymiająca. To właśnie zastosowanie tego systemu bywa niezbędne w przypadku podejmowania szybkich i skutecznych kroków.

System niezbędny szczególnie w miejscach publicznych

Wentylacja oddymiająca to układ, którego zadaniem jest pozbywanie się z powierzchni budynku wszelkiego rodzaju toksyn, zanieczyszczeń oraz spalin. Obecność jej ma istotny wpływ w przypadku zyskania dodatkowych minut na przeprowadzenie skutecznej akcji ratunkowej oraz ewakuacji. Dlatego też niezbędne są w tym przypadku specjalne okna z systemem klap oddymiających czy chociażby kurtyny dymowe. Dzięki tym urządzeniom istnieją spore szanse, że wszystkie działania ratownicze zostaną podjęte w pełni profesjonalnie.

wentylacja oddymiająca

Wentylacja oddymiająca skuteczna w ochronie ludzi i infrastruktury

Zastosowana w budynkach wentylacja oddymiająca pozwala także utrzymywać odpowiednio niską temperaturę powietrza. To bardzo istotne szczególnie w przypadku, gdy dym oraz szkodliwe gazy rozprzestrzeniają się po powierzchni budynku. Wspomniany system wentylacji ma także wpływ na stan techniczny zabudowy. Opóźnienie rozprzestrzeniania się pożaru może pomóc straży w podjęciu działań ratowniczych i co za tym idzie ograniczyć szkody wywołane w wyniku palącej się konstrukcji.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post