Jak używać szlaufwagi i czym ona jest?

0
(0)

Wyznaczanie równego poziomu gruntu jest bardzo ważne w budownictwie. Krzywe podłoże może jednak utrudniać ten zabieg. Z tego powodu wynaleziono kilka narzędzi, które pomagają w osiągnięciu idealnego efektu wyznaczania poziomu. Jednym z nich jest właśnie szalufawaga. To proste narzędzie, które zdecydowanie ułatwia życie wielu pracownikom budowy. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak używać szlaufwagi, to zapraszam do przeczytania artykułu!

Poziomica wodna

Szlaufwaga to inaczej poziomica wodna. To narzędzie, które wykorzystuje prosty mechanizm składający się z gumowego węża i menzurek z miarką pomiarową. Jej działanie opiera się na efekcie naczyń połączonych, który zawsze doprowadza do wyrównywania się poziomu wody w dwóch połączonych ze sobą naczyniach. Szlaufwaga wykorzystywana jest głównie do mierzenia oddalonych od siebie obiektów. Dzięki swojej prostocie jest często wykorzystywana przez indywidualne osoby w drobnych pracach ogródkowych czy remontowych.

jak używać szlaufwagi

Jak używać szlaufwagi?

Pierwszą czynnością, którą należy wykonać przy użyciu poziomicy wodnej, jest wypełnienie gumowego węża wodą, tak aby nie powstały pęcherzyki z powietrza. Następnie należy zapisać lub zaznaczyć, w którym miejscu na podziałce liniowej wyrównują się poziomy wody po obu stronach węża. Kiedy już to zrobisz, możesz przymocować taśmą, jedną część węża do mierzonego obiektu, a następnie przejść do drugiego i znaleźć odpowiednią wysokość, czyli taką, w której woda będzie na zaznaczonym początkowo poziomie. To tyle! Teraz już wiesz, jak używać szlaufwagi!

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post