Jak zmierzyć długość wkładki do drzwi? Oto poradnik!

wkładka do drzwi
5
(1)

Jedynym sposobem na pełny komfort i bezpieczeństwo w Twoim domu to dobrze dopasowana wkładka profilowa. Jak to zrobić, aby wybrać odpowiedni rozmiar wkładki do drzwi? Oto krótki poradnik!

Od czego zacząć robienie pomiarów?

Na początek warto odnotować, że do zmierzenia wkładki do drzwi wystarczy zrobić zaledwie dwa pomiary. W pierwszej kolejności należy odkręcić śrubę, którą jest przymocowana wkładka, kręcąc śrubokrętem w stronę odwrotną niż wskazówki zegara. Następnie w celu wyjęcia wkładki trzeba delikatnie przekręcić klucz w taki sposób, aby schować w obrysie wkładki jej zbierak. Wówczas wystarczy zmierzyć wkładkę od strony wewnętrznej, mierząc od jej końca, aż po oś śruby mocującej. Wynik zapisać w milimetrach.

wkładki do drzwi

Mierzenie długości wkładki do drzwi

Po wykonaniu powyższych czynności należy przystąpić do mierzenia strony zewnętrznej. W tym celu powtarzamy poprzednie kroki, przy czym notujemy pomiar od osi śruby mocującej, aż po koniec strony zewnętrznej wkładki do drzwi. Tak uzyskany wynik zapisujemy podając w milimetrach najpierw wartość od strony wewnętrznej, a następnej zewnętrznej, na przykład: 35 mm na 44 mm będzie oznaczone jako 35/40. Do tak uzyskanego zapisu należy dodać rozmiar szyldu. Przyjmuje się, że wkładka profilowa powinna wystawać maksymalnie 2 do 3 mm za szyld ochronny. Na tym etapie nie pozostaje już nic innego niż rozpocząć poszukiwanie wkładki do drzwi, która idealnie będzie pasować do naszych drzwi.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 5 / 5. 1

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post