Jakiej pielęgnacji wymaga roślina trzykrotka?

szklarnia 190x370 zielona
0
(0)

Trzykrotka ze względu na swoją kolorystykę oraz ułożenie liści przypomina raczej bukiet, aniżeli roślinę doniczkową. Co ciekawe, nie wymaga także skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych, aby doskonale się prezentować. Jak więc o nią dbać, aby długo wyglądała naprawdę urokliwie?

Trzykrotka, czyli trzy zasady pielęgnacji

Stały dostęp do światła słonecznego, właściwe podlewanie od dołu (z podstawki), a także stosowanie specjalnej mieszanki dedykowanej właśnie do tej rośliny, to klucze do jej pielęgnacji. Trzykrotka doskonale znosi także niższe temperatury oraz mniejszą wilgotność, dlatego też zdecydowanie lepiej podlać ją nieco mniej, aniżeli nadto.

Trzykrotka

O tym koniecznie trzeba pamiętać

Z trzykrotką wiąże się jednak kilka kwestii, o których koniecznie należy pamiętać. Przede wszystkim jest szkodliwa dla zwierząt, dlatego też w przypadku posiadania pupila należy umieścić ją poza jego zasięgiem. Również z tego powodu, roślinę tę warto umieścić w wiszącej donicy, dzięki czemu będzie prezentować się naprawdę wyjątkowo i to przez długi czas, oczywiście o ile odpowiednio się o nią zadba, zgodnie z wcześniej wymienionymi zasadami pielęgnacji.

Jeśli szukasz rośliny doniczkowej, która prezentuje się naprawdę wyjątkowo i której pielęgnacja nie jest szczególnie wymagająca, roślina taka jak trzykrotka sprawdzi się tutaj wręcz doskonale. Na szczęście można zakupić ją w wielu sklepach, także tych działających online.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post