Jak zmniejszyć wilgoć w domu – nasze sposoby i wskazówki

jak zmniejszyć wilgoć w domu i mieszkaniu
1
(1)

 

Wilgoć w pomieszczeniach to problem, z którym wiele właścicieli czy najmujących mieszkania i inne nieruchomości musi się zmagać, niezależnie od pory roku. Jak zmniejszyć wilgoć w domu i dlaczego jest ona takim kłopotem? Czytaj w naszym artykule.

jak zmniejszyć wilgoć w domu

Wilgoć w domu – jak powstaje?

Woda w Twoim domu może pochodzić z wielu źródeł. Może dostać się do domu, przeciekając lub przesączając się przez podłogi w piwnicy. Co wiecej, prysznice, a nawet gotowanie mogą zwiększyć wilgotność powietrza w Twoim domu. Ilość wilgoci, jaką może zatrzymać powietrze w Twojej nieruchomości, zależy od temperatury powietrza. Wraz ze spadkiem temperatury powietrze jest w stanie zatrzymać mniej wilgoci. Dlatego w chłodne dni wilgoć skrapla się na zimnych powierzchniach na przykłąd krople wody tworzą się po wewnętrznej stronie profili okiennych. Jak zmniejszyć wilgoć w domu?

Jak zmniejszyć wilgoć w domu lub mieszkaniu?

Zastanawiasz się zatem co zrobić, by wilgotność w Twoim domu była mniejsza? Nic dziwnego, wilgoć sprzyja rozwojowi bakterii, grzybów i drobnoustrojów, które nie są zdrowe dla organizmu człowieka. Istnieje wiele sposobów kontrolowania wilgoci w domu takich jak naprawa wszelakich przecieków czy używanie wentylatorów wyciągowych w łazienkach i kuchniach, używanie osuszaczy i klimatyzatorów. Możesz również zwiększyć cyrkulację powietrza za pomocą wentylatorów czy też decydując się na dobrej jakości, nowoczesne okna, które posiadają odpowiednie technologie wspomagające cyrkulację powietrza niezależnie od pory roku.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 1 / 5. 1

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post