Wilgoć w pomieszczeniach to problem, z którym wiele właścicieli czy najmujących mieszkania i inne nieruchomości musi się zmagać, niezależnie od pory roku. Jak zmniejszyć wilgoć w domu i dlaczego jest ona takim kłopotem? Czytaj w naszym artykule.
Wilgoć w domu – jak powstaje?
Woda w Twoim domu może pochodzić z wielu źródeł. Może dostać się do domu, przeciekając lub przesączając się przez podłogi w piwnicy. Co wiecej, prysznice, a nawet gotowanie mogą zwiększyć wilgotność powietrza w Twoim domu. Ilość wilgoci, jaką może zatrzymać powietrze w Twojej nieruchomości, zależy od temperatury powietrza. Wraz ze spadkiem temperatury powietrze jest w stanie zatrzymać mniej wilgoci. Dlatego w chłodne dni wilgoć skrapla się na zimnych powierzchniach na przykłąd krople wody tworzą się po wewnętrznej stronie profili okiennych. Jak zmniejszyć wilgoć w domu?
Jak zmniejszyć wilgoć w domu lub mieszkaniu?
Zastanawiasz się zatem co zrobić, by wilgotność w Twoim domu była mniejsza? Nic dziwnego, wilgoć sprzyja rozwojowi bakterii, grzybów i drobnoustrojów, które nie są zdrowe dla organizmu człowieka. Istnieje wiele sposobów kontrolowania wilgoci w domu takich jak naprawa wszelakich przecieków czy używanie wentylatorów wyciągowych w łazienkach i kuchniach, używanie osuszaczy i klimatyzatorów. Możesz również zwiększyć cyrkulację powietrza za pomocą wentylatorów czy też decydując się na dobrej jakości, nowoczesne okna, które posiadają odpowiednie technologie wspomagające cyrkulację powietrza niezależnie od pory roku.