Klasa lasera. Co oznacza?

0
(0)

Podczas zakupu pierwszego lasera zarówno amatorzy jak i zaawansowani użytkownicy powinni pamiętać o sprawdzeniu wszystkich parametrów. Warto też zapewnić sobie środki ochrony dla własnego bezpieczeństwa, a wcześniej – dowiedzieć się czym jest klasa lasera oraz jaki numer oznacza te, na które trzeba uważać najbardziej.

Kolory laserów

Zapewne wiele osób zwróciło uwagę, że budownictwo to branża, w której najczęściej stosuje się lasery świecące światłem czerwonym. Nie każdy jednak wie, że kolor lasera oznacza jego inne funkcje. Najlepiej dla ludzkiego oka widoczne jest światło zielone. Światła o różnych długościach fal i różnych kolorach mimo tej samej mocy inaczej działa na tkanki.Właśnie do opisania tego wpływu została użyta klasa lasera.

Klasa lasera – poznaj, która z nich jest najbezpieczniejsza

Klasa lasera oznaczana jest numerami. Laser klasy 1 to najbezpieczniejszy rodzaj lasera, jeśli warunki pracy z urządzeniem są odpowiednie i racjonalne. Laser klasy 2 to taki, który emituje widzialne fale do 700 nm. Przy jego używaniu nie trzeba szczególnej ochrony oczu. Laser klasy 3 to laser bardziej niebezpieczny – nie powinno patrzeć się w wiązkę ani bezpośrednio, ani przez przyrządy optyczne. Największe niebezpieczeństwo dla organizmu i otoczenia stanowi laser klasy 4, który wytwarza niebezpieczne odbicia rozproszone, które mogą uszkodzić skórę czy wywołać… pożar.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post