Komfovent filtry – jak często wymieniać filtry?

0
(0)

Filtry do rekuperatorów należy regularnie wymieniać. Rekuperacja ostatnio stała się bardzo popularnym sposobem na oczyszczanie powietrza w mieszkaniach, budynkach, biurach, zakładach czy większych halach. Umożliwia dokładne usuwanie zanieczyszczeń oraz swobodne oddychanie. Komfovent filtry są przeznaczone do rekuperatora Komfovent, który cieszy się dużą popularnością. Jeśli zdecydujesz się na tę markę, warto zastanowić się jak często musisz wymieniać Komfovent filtry.

Wymień Komfovent filtry, gdy zrobią się brudne.

Wielu producentów zaleca regularną wymianę filtrów. Ciężko stwierdzić, jak często powinno się wymieniać filtry, ponieważ to wszystko zależy od jakości powietrza, w którym dany filtr pracuje. Im brudniejsze powietrze, tym częściej Komfovent filtry powinny być wymieniane. Większość producentów wymaga, aby wymieniać filtr dwa razy w roku, czyli co 6 miesięcy. Oczywiście jeśli wcześniej zauważysz, że Twój filtr jest brudny, to śmiało go wymień, aby cieszyć się czystym powietrzem. Pamiętaj więc, że należy sprawdzać stan filtrów w rekuperatorze.

czyste powietrze - komfovent filtry

Dlaczego należy wymieniać filtry w rekuperatorze?

Przede wszystkim dla zdrowia. Komfovent filtry, zapewniają czyste powietrze, a co za tym idzie mniejszy kontakt z niebezpiecznymi bakteriami, wirusami i zanieczyszczeniami w powietrzu. Wymiana filtrów jest ważna, aby rekuperator mógł sprawnie działać, zawsze z taką samą sprawnością i wydajnością. Warto również zauważyć, że brudne filtry mogą sprawić, że Twój wentylator ulegnie awarii. Dlatego warto regularnie je wymieniać i sprawdzać ich kondycję.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post