Jakie mamy typy kontenerów na odpady budowlane?

0
(0)

Niezależnie od tego, czy pracujesz nad dużym projektem budowlanym, czy zajmujesz się gruzem z remontu domu, ostatnim krokiem jest utylizacja odpadów. Wiele przedsiębiorstw wymaga regularnego usuwania odpadów z ich terenu. Ze względu na swój rozmiar i mobilność śmietniki zapewniają wygodny i bezpieczny sposób na usuwanie gruzu, zanim dotrą na wysypisko. Jeśli chodzi o typ śmietnika, masz do wyboru kilka opcji, które różnią się sposobem załadunku, przewożonym śmieciem i sposobem transportu. Najpopularniejszymi rodzajami śmietników są komercyjne śmietniki, wywrotki z tylnym lub przednim załadunkiem, śmietnik budowlany – kontener na odpady budowlane.

 kontener na odpady budowlane

Kontener na odpady budowlane — co możemy do niego wrzucić?

Do kontenera na odpady budowlane można wrzucać między innymi różnego rodzaju folie, folie malarskie i ogrodowe, drewno, styropian czy narzędzia budowlane. Ponadto możesz umieścić tam wiaderka po cemencie i farbach, szkło płaskie, styropian brudny i płyty kartonowo-gipsowe. Zanim zamówisz usługę wywozu odpadów pobudowlanych dowiedz się, co dokładnie możesz wrzucić do kontenera. Jeżeli chcesz wrzucić do kontenera czysty gruz, gruz o mniejszym stopniu zanieczyszczenia to zorientuj się, czy dana firma ma przeznaczony na to specjalny śmietnik.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar kontenera ?

Podczas wynajmu ważne jest, aby wziąć pod uwagę rodzaj śmietnika, ale warto również wziąć pod uwagę rozmiar. Mierzone w metrach sześciennych rozmiary śmietników są dostępne w szerokiej gamie pojemności dla różnych projektów. Wybór najlepszego rozmiaru będzie zależał od ilości gruzu i charakteru projektu. Czasami typ śmietnika dyktuje rozmiar. Na przykład śmietniki komercyjne są zazwyczaj dostępne w pojemności od jednego do ośmiu metrów sześciennych. Mogą być wykorzystywane przy drobnych remontach budowlanych czy pracach ogrodowych. Natomiast większy kontener na odpady budowlane może mieć nawet 40 metrów sześciennych. Każdy bardzo duży kontener przeznaczony jest z reguły na odpady objętościowe, lżejsze.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post