W zależności od zakresu prac, wchodzących w skład działań podczas remontu lub przebudowy mieszkania, domu, czy garażu, efektem są różnego rodzaju odpadki i pozostałości.Wobec tego często pojawia się pytanie, co można wrzucać do kontenera na gruz, a czego nie? Odpowiedź poznasz w dzisiejszym wpisie.
Jak poprawnie wybrać pojemnik na odpady?
Przed zamówieniem pojemnika na gruz, będący wynikiem prac remontowych, warto zastanowić się jaki jego rozmiar i rodzaj będzie najbardziej odpowiedni. W przypadku wyburzeń lub rozbiórki najlepiej wybrać kontener na czysty gruz, który jest najbardziej opłacalny i może być przekazany bezpośrednio do recyklingu, jako materiał na budowę dróg czy wałów. Istotne jest nie tylko to, co można wrzucać do kontenera na gruz, ale też jak. Pojemnik może być bowiem zapełniony jedynie do wysokości burt, aby nie dopuścić do jego przeładowania.
Co można wrzucać do kontenera na gruz?
Istnieje jasny podział surowców na te, które można umieścić w pojemniku na zmieszany gruz lub odpady pobudowlane. Bez obaw wrzucić można elementy takie jak:
- glebę, ziemię, kamienie, piasek
- dachówkę i złom
- styropian brudny
- szkło płaskie
- worki i wiaderka po cemencie, farbach i innych materiałach
- drewno
- folię malarską i ogrodową
- płyty kartonowo-gipsowe
- profile metalowe
Bezwzględnie zabrania się zaś wrzucania do czystego pojemnika wełny mineralnej, chemikaliów, odpadów niebezpiecznych, baterii, azbestu, materiałów biodegradowalnych, czy też sprzętu elektrycznego. jeśli masz wątpliwości, co można wrzucać do kontenera na gruz, najlepiej skontaktuj się z konkretną firmą, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.