Magiczny spójnik płyt kamiennych – czyli kotwy do kamienia

kotwy do kamienia
0
(0)

Domy z kamiennymi elewacjami to popularny trend, który nadaje domowi nowoczesnego i estetycznego wyglądu. Czy zastanawiałeś się jednak kiedyś, w jaki sposób montowane są kamienne płyty? Nie jest to przecież takie oczywiste! Jeśli chcesz dowiedzieć się, na co montowane są kamienne panele i czym są kotwy do kamienia, to przeczytaj poniższy artykuł!

Co to są kotwy do kamienia?

Łączniki, kołki czy kotwy do kamienia – pod tymi nazwami kryje się wszystko to samo. Są to elementy, które wykorzystywane są w budownictwie do spajania kamienia z innym materiałem. Uniwersalnie, możemy więc powiedzieć, że kotwy służą do łączenia dwóch różnych materiałów, posiadających odmienne właściwości przejęcia zewnętrznych obciążeń. Posiadają one ogromne możliwości zastosowań, dlatego używane są do różnego rodzaju montaży, nie tylko paneli kamiennych.

kotwy do kamienia

Suchy montaż

Płytę kamienną można przymocować na conajmniej dwa różne sposoby. Jeden wykorzystuje do tego klej, a drugi, kotwy do kamienia. Używając kotw stosujemy technikę nazywaną suchym montażem. Polega ona na przymocowaniu paneli kamiennych do ściany za pomocą odpowiednio dobranych kotw bez użycia innych spoiw wiążących. Taki montaż jest bezpieczniejszy i trwalszy, dlatego zaleca się go stosować przede wszystkim przy kładzeniu kamienia powyżej 2 m wysokości, oraz w przypadku gdy ściana ocieplona jest wełną mineralną lub styropianem.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post