Kontenery na odpady wielkogabarytowe

zamawianie kontenerów na śmieci
5
(1)

Kontenery na odpady wielkogabarytowe to pomocna ale i problematyczna opcja. Zdecydowanie dzięki nim możemy pozbyć się zalegających w domu, garażu i składziku przedmiotów, jednak nie każdy wie, jakie śmieci rzeczywiście można do takiego kontenera wyrzucać. Warto więc sprawdzić.

Co można wyrzucać?

Śmieci, które pomieszczą kontenery na odpady wielkogabarytowe to łóżka i kanapy, stare stoły, krzesła, szafy i szafki różnych wymiarów, ale też materace, fotele i wykładziny z różnych materiałów. Jeśli chcemy wyrzucić stary, zdezelowany rower – również warto skorzystać z takiego kontenera. Do niego wrzucić można też dużych wymiarów zabawki, meble ogrodowe, drzwi oraz ramy okienne. O dziwo – dozwolone jest również wyrzucenie wanien i zlewozmywaków, a także rur, paneli i innych długich elementów, które nie mieszczą się do innych śmietników.

Kontenery na odpady wielkogabarytowe – czego nie wyrzucać?

Co nie może być wyrzucane? Warto wiedzieć, że kontenery na odpady wielkogabarytowe to nie miejsce na sprzęt AGD, a także, RTV, sprzęt ogrodowy, przeróżne opony, niektóre odpady niebezpieczne, za które uznaje się opakowania po farbach i lakierach, aerozole, oleje, itp. Nie powinniśmy też wrzucać tam wełny mineralnej, baterii, azbestu i eternitu, czy np. świetlówek. Wszystkie te śmieci powinny być zutylizowany w inny sposób.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 5 / 5. 1

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post