Lampy sufitowe plafony – w jakich pomieszczeniach się sprawdzą?

lampy sufitowe plafony
0
(0)

Urządzasz dom lub mieszkanie i jesteś właśnie na etapie wybierania lamp do wnętrz? Sprawdź czym są i w jakich pomieszczeniach sprawdzą się lampy sufitowe plafony! Zapraszamy do lektury.

Czym są lampy sufitowe – plafony?

Plafonami nazywamy tak naprawdę lampy sufitowe. Jest to zdecydowanie najskuteczniejszy i najbardziej ponadczasowy typ oświetlenia wnętrz. Spośród wszystkich rodzajów lamp wyróżniają się swoim kształtem – są najczęściej płaskie i znajdują się tuż pod sufitem. Istnieją oczywiście również bardziej ozdobne modele plafonów, np. przypominające nieco mniejsze żyrandole. Dzięki swojej budowie efektownie oświetlają pokój i nie zabierają za wiele miejsca. Mogą śmiało pełnić rolę oświetlenia głównego (powieszone pod sufitem), jak i wyłącznie punktowego (zawieszone na ścianie). Obecnie w sklepach znajdziemy lampy sufitowe plafony w przeróżnych kształtach i wielkościach, które z łatwością dopasujemy do wybranego pomieszczenia.

lampy sufitowe plafony

Do jakich pomieszczeń się sprawdzą?

Lampy sufitowe plafony będą doskonałym wyborem do wielu pomieszczeń. Szczególnie dobrze sprawdzą się przede wszystkim w łazience. Ich niewielkie modele możemy zainstalować nawet pod prysznicem! W wielu sklepach dostępne są plafony odporne na wodę i przystosowane do wilgotnych warunków. Tego typu lampy świetnie sprawdzą się również w sypialni o niewielkim metrażu, w którym nie zabiorą cennego miejsca. Ponadto, dzięki swojej budowie, nie będzie nas oślepiać, kiedy będziemy leżeć na łóżku. W pomieszczeniach typu salon, możemy wykorzystać je zarówno jako główne lampy sufitowe, ale również jako stylowe oświetlenie punktowe, do oświetlenia np. obrazów czy miejsca przy stole w jadalni.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post