Co to jest gotowiec inwestycyjny? Najważniejsze cechy

Co to jest gotowiec inwestycyjny i jakie ma cechy?
0
(0)

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zakup nieruchomości. I to nie zawsze na własne potrzeby, lecz patrząc na nie pod kątem inwestycji i sposobu na zarobek. Najprościej mówiąc, to dobry i bezpieczny sposób na lokatę swojego kapitału. Być może słyszałeś o tzw. mieszkaniach inwestycyjnych. Czy wiesz jednak, czym one są i czym się cechują? W tym wpisie bierzemy je na tapet i odpowiadamy na pytanie, co to jest gotowiec inwestycyjny i dla kogo będzie on najlepszym rozwiązaniem.

Po pierwsze: co to jest gotowiec inwestycyjny?

I tutaj Cię zaskoczymy, a może i nie. Nie ma jednej właściwej odpowiedzi na to pytanie. W internecie można znaleźć wiele różnych definicji. Szukając tej najbardziej trafnej, która odpowiedziałaby na to, co to jest gotowiec inwestycyjny, najczęściej dowiadujemy się, że jest to mieszkanie zakupione przez inwestora, a następnie przygotowane przez niego do zamieszkania. Takie działanie ma służyć temu, że takie lokum łatwiej wynająć, a co za tym idzie – sam inwestor zyskuje, ponieważ stopa zwrotu okazuje się wtedy dość wysoka.

Gotowiec inwestycyjny co to jest?

Jakie są cechy mieszkania inwestycyjnego?

Kiedy już wiesz ogólnie, co to jest gotowiec inwestycyjny, teraz czas poznać jego najważniejsze cechy. Pozwolą Ci one rozróżnić tego typu mieszkania od tych wynajmowanych regularnie. Co ważne, gotowiec z reguły ma zarabiać na najmie, jednak warto jeszcze tutaj wskazać na dwa ważne elementy:

  • Forma wynajmu

Tutaj chodzi przede wszystkim o to, czy chcesz wynająć mieszkanie w całości czy zdecydować się na wynajem na pokoje. Przy drugiej opcji należy zapewnić części wspólne takie jak kuchnia czy łazienka, które będą do dyspozycji wszystkim najemców.

  • Termin wynajmu

Jeśli chodzi o tę kwestię, możesz zdecydować się na wynajem długo- lub krótkoterminowy. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Pierwsza opcja gwarantuje mniejszy i rzadszy obowiązek obsługi. Druga – przy odpowiednim utrzymaniu mieszkania może okazać się bardziej zyskowna, lecz przy tym także ryzykowna. Spora rotacja ludzi może przyczynić się to szybszej eksploatacji lokalu.

Poza tym należy jeszcze zwrócić uwagę na to, jakie oczekiwania wobec tego typu mieszkania ma sam inwestor, a jakie klient. Tym ostatnim w tym przypadku jest najemca lokalu mieszkalnego. Najważniejsze w tych kwestiach będzie to, by pokoje w gotowcach inwestycyjnych były – najlepiej – jednoosobowe, w ostateczności dwuosobowe. To zapewni wysoki komfort lokatorom, a także sprawi, że łatwiej będzie wynająć takie mieszkanie.

Jak wynająć gotowiec?

Prócz tego, co to jest gotowiec inwestycyjny, warto jeszcze wiedzieć, w jaki sposób zająć się jego wynajmem. Rozwiązania się dwa. Możesz zrobić to samodzielnie lub przy pomocy specjalistów. Na blogu firmy Mieszkalnik znajdziesz tabelę, która ukazuje porównanie tych dwóch opcji. Sprawdź i zdecyduj, która z nich będzie dla Ciebie wygodniejsza i bardziej korzystna.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post