W jaki sposób oświetlenie uliczne włącza się samo w nocy?

0
(0)

W wielu miastach, wsiach, wszędzie tam, gdzie możemy spotkać pieszych, zauważamy oświetlenie uliczne. Osoby spacerujące nocą lub późnym wieczorem zastanawiają się, w jaki sposób oświetlenie włącza się, gdy nadejdzie zmrok. Jak to działa? Czy jest ktoś, kto musi włączyć magiczny przycisk i wtedy wszystkie lampy rozświetlają ulice? A może dzieje się to automatycznie za pomocą jakiegoś detektora?

Jak działa oświetlenie uliczne?

Najczęściej stosowanym komponentem w oświetleniu ulicznym jest fotorezystor z siarczku kadmu lub w skrócie ogniwo CdS. Ogniwo CdS zmienia rezystancję obwodu w zależności od ilości padającego na nią światła. Gdy na ogniwo CdS pada dużo światła, rezystancja jest bardzo niska, co oznacza, że ​​dobrze przewodzi prąd. Gdy jest mało światła, fotorezystor ma wysoką rezystancję, co oznacza, że ​​nie może płynąć dużo prądu. Ta zmiana prądu może być następnie wykorzystana do sterowania przekaźnikiem. Przekaźnik jest w zasadzie przełącznikiem elektromagnetycznym; gdy elektromagnes ma duży prąd (dużo światła pada na fotorezystor – jest dzień) to otwiera przełącznik, aby prąd nie mógł płynąć do latarni. Kiedy robi się ciemno, do elektromagnesu może płynąć niewiele prądu, więc przełącznik zamyka się i umożliwia przepływ prądu do lampy ulicznej, włączając ją.

 oświetlenie uliczne

Gdzie można kupić lampę drogową?

Oświetlenie uliczne, różnego typu lampy drogowe możesz zakupić w specjalistycznym sklepie z oświetleniem. Zanim kupisz którąś z nich zwróć uwagę na barwę światła oraz udostępnianą pomoc fachowców. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wybrana lampa zapewni innym bezpieczeństwo, a barwa będzie łagodna i przyjazna dla oczu. Przeczytaj również opinie w Internecie na temat danego sklepu.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post