Nie od dziś wiadomo, że naturalne dodatki i akcesoria wspierają doskonałą kondycję skóry. Świetnie sprawdzają się jednak również jako nośnik wyjątkowego zapachu. Uwolnione w nim kwiatowe i owocowe nuty, zapewnią niezastąpiony klimat w domowym zaciszu.
Jak wykorzystać olejki?
Dzięki niezwykłemu zapachowi, wnętrze nabiera pełni i głębi. Zaprasza tym samym przybyłych do odwiedzin i pozostania na dłuższą chwilę. W końcu zapach to nośnik naszych emocji – może więc sprawić, że, pod wpływem bodźca zapachowego, przywołasz mnóstwo wspomnień i informacji, nawet sprzed kilkudziesięciu lat wstecz.
Zapach w domu można rozprowadzić na kilka prostych sposobów. Do najpopularniejszych należą:
- kominki zapachowe;
- saszetki zapachowe;
- kadzidła;
- dyfuzory zapachowe.
Naturalne olejki – najpopularniejsze mieszanki
Działają w oparciu o mechanizm podgrzewania – wyzwolony ogniem świec lub ogrzewanego specjalnie kominka. Dzięki mariażowi ciepła i naturalnych olejków, woń rozchodzi się delikatnie po wszystkich pomieszczeniach, tworząc niezwykłą, intensywną poświatę. Do najpopularniejszych odmian należą:
- zapachy rozgrzewające, doskonałe w chłodniejszych miesiącach. Bazujące na woni goździków, jodły czy wanilii;
- pobudzające, opierające się na cytrusowych dodatkach – pomarańczy, cytryny czy mięty;
- zapachy pozwalające na odprężenie, czyli nuty kwiatowe – jaśminu, bergamotki i róż;
- naturalne oleje – repelenty, czyli produkty dzięki którym pozbędziesz się nieprzyjemnej woni, kłopotliwych owadów i innych domowych wrogów.Naturalne olejki warto łączyć i tworzyć niezwykłe, niecodzienne kompozycje i mieszanki.