Śniadanie wioślarzy – obraz, który rozświetli Twój salon

Zastanawiasz się, jak sprawić, by Twoje wnętrze rozbłysło? Dobierasz dodatki, które ostatecznie nigdy nie wyglądają dobrze? Zdarza się – mimo to mamy sprawdzony sposób na piękne, spójne wnętrze. Zastanawiasz się o czym mowa? O tym, co ozdabiało domy, pałace, kościoły i urzędy od setek lat: o obrazach! Dziś na warsztat weźmiemy przepiękne impresjoniczne dzieło Renoira – Śniadanie wioślarzy. Co na nim jest? Do jakich wnętrz będzie pasować? Z przyjemnością o wszystkim opowiemy!

Śniadanie wioślarzy jako fantastyczna ozdoba salonu

Ciepłe kolory, fascynująca gra światła i cienia. Oryginalne postaci, wszystko w ruchu, a jednak nie przytłaczające dynamiką. Kunszt malarza  połączony z jego wrażliwością zachwyca. Jesteśmy w stanie wyobrazić sobie dziesiątki wnętrz, w których Śniadanie wioślarzy będzie wyglądać  pierwszorzędnie. Zacznijmy od wnętrz tradycyjnych i klasycznych. Dzięki ciepłym barwom na obrazie, doskonale skomponuje się on z ciemnym drewnem, oryginalnymi dodatkami, a nawet elementami rodem z art noveau. A co z nowoczesnym salonem? Nie widzimy przeciwwskazań, by Śniadanie wisiało na nagiej ścianie, wyróżniając się spośród wszystkiego tego w sposób co najmniej zachwycający.

śniadanie wioślarzy

Dlaczego właśnie ten obraz?

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Nie każdy lubi złoty przepych, dlatego obrazy Klimta mogą go zniechęcać; tradycyjne reprodukcje artystów takich jak Botticelli czy Caravaggio mogą wydawać się nieodpowiednie. Impresjonizm to jeden z tych nurtów w sztuce, które po prostu wyglądają doskonale. Zapraszamy do LueLue, gdzie znajdziesz setki wspaniałych artystycznych kompozycji. Jeśli nie Śniadanie wioślarzy, jakiś inny na pewno przypadnie Ci do gustu!

You may also like...