Nowoczesna belka dekoracyjna – dlaczego warto ująć ją w projekcie?

nowoczesna belka dekoracyjna
0
(0)

Planujesz budowę domu i zastanawiasz się czym jest nowoczesna belka dekoracyjna? W poniższym artykule wyjaśnimy Ci co to jest i dlaczego naprawdę warto ująć ją w projekcie domu. Zapraszamy do czytania!

Czym jest belka ozdobna?

Belka dekoracyjna (nazywana także pergolą, belką okalającą lub podciągiem), to sporych rozmiarów, ozdobna belka, która podkreśla wyjątkowy charakter bryły domu. Odpowiednia konstrukcja tego typu belek dekoracyjnych, pozwala uzyskać spory wysięg i wrażenie, że pergola lewituje nad tarasem. Istnieją dwa rodzaje belek ozdobnych. Część z nich to po prostu pogrubienia wykonane ze styropianu. Natomiast konstrukcję nośną całej pergoli, stanowią belki żelbetowe, które zakotwiczone są w stropie lub wieńcu.

Nowoczesna belka dekoracyjna w projekcie domu

Dlaczego belka dekoracyjna w projekcie domu to same zalety? Po pierwsze, jak już wspominaliśmy, belka tego typu podkreśla nowoczesny charakter elewacji domu. Nadaje mu wyjątkowego stylu. Ponadto, jest również bardzo funkcjonalna. Tworzy praktyczną pergolę nad wejściem do domu bądź garażu, chroniąc przed ostrym słońcem. Ważne jest ujęcie jej już w projekcie, aby mogła zostać poprawnie wykonana podczas prac budowlanych. Musi bowiem zostać wykonane zbrojenie połączone ze stropem lub wieńcem, dla belek, które będą stanowiły konstrukcję nośną całej pergoli. Belka ozdobna pojawia się w wielu nowoczesnych projektach domów. Prezentuje się luksusowo i oryginalnie. Warto więc wziąć ją pod uwagę wybierając konkretny projekt domu lub tworząc projekt indywidualny.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post