Nowoczesne aranżacje łazienek

0
(0)

Elegancka i designerska łazienka to marzenie każdego z nas. Każdy z nas marzy o przestronnym wnętrzu urządzonym na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Niemniej jednak każdy elegancję i szyk postrzega w innych kategoriach. Są jednak pewne trendy, których warto się trzymać decydując się na urządzanie łazienki.

Łazienka w nowoczesnym wydaniu

Nowoczesna aranżacja łazienki to aranżacja przede wszystkim przestrzenna, która nie zawiera żadnych zbędnych akcesoriów. Wszystko jest utrzymane w przejrzystych kolorach, najczęściej w bieli, którą łączy się z elementami w innym kolorze, często z czernią i drewnem. Innym surowcem, który jest często wykorzystywany przy wszelkiego rodzaju aranżacjach pomieszczeń jest beton i kamień.

Trend ten przenosi się także do wystrojów łazienek, gdzie elementy z tych surowców pełnią rolę uzupełniająca. Widać to w nowoczesnych wydaniach łazienek, które są dopasowane stylem do całości mieszkań urządzonych zgodnie z najnowszymi trendami.

nowoczesna łazienka

Prostota i minimalizm podstawą w aranżacji nowoczesnej łazienki

To, co wyróżnia nowoczesną łazienkę spośród pozostałych styli to przede wszystkim jej elegancki wystrój oraz w miarę możliwy dostęp do naturalnego światła. Gdy jest to niemożliwe należy zapewnić jasne światło, które optycznie rozświetli przestrzeń, dzięki czemu zyska ona na wielkości.

Kolory dominujące to przede wszystkim biel, ale i ona może być przełamana kontrastowymi elementami w całkowicie odmiennych barwach. Wyczucie smaku i gustu w doborze dodatków jest jak najbardziej wskazane. Wszystko po to, aby pomieszczenie nie było urządzone ze zbędnym przepychem. To o czym należy pamiętać, to fakt, aby wystrój łazienki był ponadczasowy i uniwersalny.

Łazienka jest miejscem relaksu oraz często staje się także oazą domowego wellness i spa, dlatego powinna być zaaranżowana w taki sposób, aby budziła pozytywne emocje i odczucia. Niemniej jednak ważna jest podstawa i zasada nowoczesnego stylu – prostota i minimalizm, która wzajemnie się przenika.

Wanna czy prysznic? Co wybrać do łazienki?

Ostatnio bardzo modnym trendem okazały się być wanny wolnostojące. Mimo, że w łazienkach królowały one kilkadziesiąt lat temu, teraz wracają do łask. Pojawią się w różnych wnętrzach, ale najbardziej pasują właśnie do tych nowoczesnych. Posiadają one szereg zalet. Niemniej jednak zwolenników pryszniców nie jest w stanie nic przekonać do ich użytkowania.

Nie jest to jednak problematyczne, ponieważ systemy prysznicowe oraz proponowane przez magazyny designerskie rozwiązania wskazują wiele praktycznych zastosowań pryszniców. Dla tych mniej zdecydowanych, którzy chcieliby połączyć oba rozwiązania w jedną spójną całość, polecane są innowacyjne rozwiązania w postaci wanien z parawanami.

Nie jest to jednak opcja aż tak atrakcyjna jak prysznic, który można montować bezpośrednio na posadzce, co zwiększa przestrzeń panującą w łazience. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na to, że wanna optycznie pomniejsza przestrzeń. Dlatego prysznic może okazać się rozwiązaniem idealnym szczególnie w mniejszych łazienkach.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post