Jak noże tokarskie składane przyczyniają się do łatwiejszej pracy?

0
(0)

Posiadając własny warsztat, czy też zajmując się na co dzień majsterkowaniem ważne jest zaopatrzenie się w odpowiednie narzędzia ułatwiające pracę. Szczególnie jest to istotne, gdy mamy do czynienia z tokarką sterowaną numerycznie.  W takich przypadkach warto zaopatrzyć się chociażby w noże tokarskie składane, które zrealizują efekty naszej pracy względem ustalonych oczekiwań.

Noże tokarskie składane – co należy wiedzieć?

Wspomniane noże tokarskie składane to artykuły, które można nabyć w kilku wersjach. Wśród nich można spotkać wersję tzw. wieloostrzową, która przeznaczona jest na osobną płytkę tokarską, z płytką lutowaną oraz „stalki”, czyli noże oprawkowe. Produkty te powinno się dobierać na podstawie rodzaju toczenia, a także dysponowanego przez nas parku maszynowego. Noże tokarskie składane są uznawane przez wiele osób za rozwiązanie niezwykle wydajne. Zastosowanie wymiennych płytek ogranicza użytkownika jedynie do ponoszenia kosztów z tytułu płytek skrawających.

Rodzaje noży tokarskich

Noże tokarskie składane składają się z trzonka oraz gniazda na płytkę wieloostrzową. Te z płytką lutowaną są przeznaczone z myślą o jednostkowej produkcji. Wyróżnia je niski koszt i przede wszystkim stosunkowo długa trwałość na udarność. Ich zaletą jest również szlifowanie płytki lutowanej względem indywidualnych potrzeb. Istnieje także grupa noży tokarskich ze stali szybkotnącej. Są one produktem nieco droższym, ale także posiadającym zalety w postaci łatwego dopasowania do nietypowych kształtów i bezproblemowej obróbki szlifowania.

 

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post