Okna na poddasze – jak wybrać odpowiednie?

okna na poddaszu
0
(0)

Podczas urządzania domu niesamowicie ważną kwestią jest rozmieszczenie i rodzaj okien. Nie wiesz na jakie okna na poddasze się zdecydować? Dzisiaj przedstawimy najpopularniejsze rozwiązania! Zapraszamy do lektury.

Okna dachowe – zalety i wady

Oglądając nowoczesne poddasza, możemy zauważyć, że na większości z nich dominują okna dachowe. Nic dziwnego, ponieważ jest to rozwiązane bardzo praktyczne i stylowe. Ich największą zaletą jest fakt, iż zapewniają stosunkowo dużo światła w miejscu, w którym są zamontowane. Ponadto, mogą być zamontowane w stropie, a na dodatek zapewniają o wiele większą prywatność niż klasyczne okna ścienne. Sprawdzą się więc doskonale jeśli na poddaszu planujemy urządzić na przykład sypialnię. Trzeba jednak pamiętać, że wybierając okna dachowe jako jedyne okna na poddaszu nie doświetlimy tak dobrze pomieszczenia. Konieczne będzie więc zamontowanie przynajmniej kilku okien w różnych miejscach. Ponadto, jeśli nie zainwestujemy w specjalne rolety, latem poddasze będzie się przez tego typu okna niesamowicie nagrzewać.

okna na poddaszu

Inne okna na poddasze

Coraz to nowocześniejsze technologie pozwalają na produkcję okien o najróżniejszych kształtach i rozmiarach. Warto wykorzystać to właśnie na poddaszu. Doskonale sprawdzą się tam okna na poddasze w kształcie trójkąta czy o zaokrąglonej górze. Nie tylko wpuszczą do pomieszczenia odpowiednią ilość światła, ale stworzą również bardzo ciekawą i stylową aranżację. Doskonałym pomysłem jest również decyzja o wstawieniu sporych rozmiarów przeszklenia, szczególnie w przypadku pięknego widoku przed domem. Jedną z największych wad takiego rozwiązania jest oczywiście jego dość wysoka cena, która przewyższa cenę klasycznych okien ściennych czy dachowych.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post