Panele fotowoltaiczne na ziemi sposobem na pozyskanie oszczędności

0
(0)

Mając na uwadze wysokie rachunki za prąd oraz chęć pozytywnego działania na otaczające środowisko wiele osób wdraża w swoim gospodarstwie fotowoltaikę. W większości przypadków decydują się na montaż paneli na powierzchni dachowych, jednak to nie jedyne możliwe rozwiązanie. Istnieje też możliwość, by umieścić panele fotowoltaiczne na ziemi. W poniższym artykule przedstawione zostaną korzyści i mankamenty obu tych propozycji.

Fotowoltaika rozwiązaniem na zbyt wysokie rachunki za energię

Panele fotowoltaiczne na ziemi posiadają na starcie rozważań przewagę, ponieważ posiadają możliwość optymalizacji ustawień modułów. Oznacza to w skrócie, że użytkownik może odpowiednio dostosować instalację, aby otrzymać właściwe nasłonecznienie. Zaletą paneli mocowanych na gruncie jest brak ingerencji w poszycie dachowe. Wersja dachowa wymaga odpowiedniego mocowania, które zapewni stabilizację urządzeń na dachu. Problemem może być też dostęp do modułów w przypadku rutynowej konserwacji lub czyszczenia paneli. W przypadku paneli gruntowych istotny jest rodzaj gleby, na której mają się znaleźć. Powinno to być stabilne podłoże, które utrzyma konstrukcję.

Panele fotowoltaiczne na ziemi alternatywą dla klasycznego rozwiązania

Warto też pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej przestrzeni, biorąc pod uwagę panele fotowoltaiczne na ziemi. To odpowiednio wydzielone podłoże oraz nasłonecznienie decydują o pozyskiwaniu energii. Nie można także zapominać o ustawieniu paneli pod odpowiednim kątem. Zaleca się, aby to było zazwyczaj ok. 30 – 40 stopni. Panele fotowoltaiczne na gruncie wymagają bardziej skomplikowanego montażu w porównaniu z tymi mocowanymi na dachach. Dlatego też szacuje się, że są nieco droższe od tej klasycznej wersji.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post