Pojemniki na segregację śmieci. Odpady w Polsce i na świecie

Najlepsze pojemniki na segregację śmieci.
0
(0)

1 lipca 2013 roku stał się znamienną datą dla Polek i Polaków. Tego właśnie dnia, dzięki stosownej ustawie, każda osoba fizyczna mogła skorzystać z ulgi podczas uiszczania opłaty za odbiór opadów, jeśli zdecydowała się na ich sortowanie. Właśnie wtedy rodacy tłumnie ruszyli do sklepów w poszukiwaniu pojemników na segregację śmieci. Zanim rozwiązanie trafiło do Polski, kilka europejskich krajów przetestowało podobne rozwiązanie.

Europa a kwestia segregacji śmieci

Pionierami w efektywnym gospodarowaniu odpadami jest Skandynawia. W statystykach przodują Szwedzi. Mieszkańcy tego kraju nie tylko stosunkowo szybko ustawili pod swoimi domami pojemniki na segregację śmieci, ale również zorganizowali system wymiany zbędnych przedmiotów.

Sprawdź najlepsze pojemniki na segregację śmieci.

W tym kraju istnieją również lokalne przestrzenie, w których chętni mogą nieodpłatnie odebrać pozostałości po remoncie, które w normalnych okolicznościach, wylądowałyby na śmietniku. Propagują również jadłodzielnie, dzięki którym zmniejszyła się ilość marnowanego jedzenia. Podobne efekty (choć nie tak spektakularne) osiągnęli również Niemcy i Belgowie.

Pojemniki na segregację śmieci i zachowania polskich konsumentów

Polska pozostaje w ogonie państw europejskich jeśli chodzi o segregację śmieci. Aż 65 procent odpadów w naszych gospodarstwach domowych trafia do odpadów komunalnych. Obowiązujący system dzielący śmieci na pięć kategorii (pojemniki na segregację śmieci służą do sortowania papieru, szkła, plastiku i metalu, bio odpadów i opadów zmieszanych) nie przynosi takich efektów jak w krajach Europy Zachodniej.

 

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post