Rodzaje wózków widłowych

wózki widłowe na hali
0
(0)

Wózki widłowe znajdują zastosowanie w prawie każdej branży, w której konieczny jest transport lub podnoszenie przedmiotów. Niezależnie od tego, czy chcesz wynająć maszynę do swojego projektu, czy kupić wózki widłowe, wiedza o tym, jaki typ maszyny najlepiej pasuje do Twojej sytuacji i wymagań projektu, ma kluczowe znaczenie. Poniżej omówimy ich trzy dość popularne typy.

Wózki widłowe z przeciwwagą

Powszechnie uważany za najpopularniejszy i najbardziej rozpoznawalny typ wózków widłowych, wózek z przeciwwagą, magazynowy lub podwórzowy, nadaje się zarówno do użytku wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jak sama nazwa wskazuje, te wózki widłowe są obciążone z tyłu, aby zapewnić mocną i stabilną podstawę do podnoszenia i przenoszenia materiałów. Modele trójkołowe charakteryzują się dużą mobilnością, umożliwiającą transport okrężny, a także są wystarczająco wąskie, aby umożliwić dostęp do mniejszych przejść lub obszarów. Model z przeciwwagą jest często dobrym wyborem dla ogólnych potrzeb wózków widłowych.

Terenowe wózki widłowe

Przeznaczony do projektów zewnętrznych i pracy na szorstkich i nierównych powierzchniach. Te wózki widłowe są  bardziej stabilne niż inne dzięki większym i dobrze przyczepnym oponom. Ta dodatkowa stabilność jest ważna dla zapewnienia bezpiecznego i wydajnego transportu materiałów w trudnym terenie, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych.

terenowe wózki widłowe

Wózki teleskopowe

Kluczowe cechy wózka widłowego teleskopowego to wysuwany wysięgnik. Działając podobnie do małego żurawia, ramię pozwala mu na duży wysięg, dzięki czemu nadaje się do podnoszenia wysokich obiektów. Jest często używany w rolnictwie, logistyce i recyklingu. Doskonale radzi sobie w ciasnych lub nietypowych miejscach.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post