Soda kalcynowana – jak używać jej w łazience?

Usuwająca plamy soda kalcynowana.
0
(0)

Naturalny składnik używany w kuchniach i łazienkach – soda kalcylowana, czyli Na2CO3 to produkt dzięki któremu szybko i naturalnie pozbędziesz się zabrudzeń z pościeli i ubrań. Można używać jej również jako środka czyszczącego. Jak przygotować taki roztwór? – Sprawa jest banalnie prosta!

Pranie w stylu eko!

Soda kalcynowana czyli węglan sodu, mimo licznych porównań, nie stanowi zamiennika sody oczyszczonej. Posiada inny skład, a co za tym idzie – właściwości.  Ta druga ma znacznie szersze zastosowanie czyszczące. Kalcynowana z kolei – doskonale sprawdzi się podczas prania. Dzięki swoim właściwościom aktywnie zmiękcza wodę, szybko wchodzi w reakcję z zabrudzonymi powierzchniami i posiada lekkie właściwości wybielające. Właśnie dlatego gospodynie niezwykle chętnie używają jej do prania pościeli – tak, by delikatnie podkreślać pierwotny kolor tkaniny.

Ekologiczna soda kalcynowana.

Soda do prania

Produkt można zakupić w sklepach eko, na bazarach i straganach z produktami ekologicznymi. Warto również wiedzieć o tym, że proszek można pozyskać poprzez wypiekanie sody oczyszczonej. Wystarczy ok. 60 mintu w rozgrzanym do 200 stopni piekarniku by cieszyć się naturalnym środkiem piorącym. Soda kalcynowana może być stosowana w pralkach automatycznych; dobrą praktyką będzie również uprzednie namoczenie tkaniny w roztworze – tak, by odmoczyć trudne do usunięcia plamy i nie mieć problemu z usunięciem zabrudzenia. Warto również wspomnieć, że taki środek jest przyjazny środowisku – nie powoduje skażenia wody i nie generuje plastikowych śmieci.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post