Tablica informacyjna budowy. Co powinna w sobie zawierać?

0
(0)

W przypadku tematu, jakim jest budowa domu jedną z ważniejszych czynności, która musi zostać obowiązkowo wykonana jeszcze, przed rozpoczęciem pierwszych działań na budowie jest poprawnie wypełniona tablica informacyjna budowy. Tablica ta powinna zostać zakupiona wraz z projektem domu, oraz umieszczona w widocznym miejscu przez kierownika budowy, albo inwestora.

tablica informacyjna budowy

Jak wygląda tablica informacyjna budowy?

Warto rozpocząć od tego, że tablica informacyjna budowy powinna znajdować się w dobrze widocznym miejscu, od strony drogi dojazdowej, oraz umieszczona na wysokości, która umożliwia komfortowe odczytanie informacji znajdujących się na tablicy. Aktualnie obwiązujące przepisy nie precyzują dokładnie wymiarów tablicy, jednak najczęściej spotykanymi wymiarami są 90/100/120 cm x 70 cm. Dodatkowo co już zostało uregulowanie w prawie to kształt tablicy, który musi być prostokątny, oraz jej kolor, czyli żółty. Z kolei napisy powinny zostać umieszczone na tablicy w sposób czytelny oraz o wysokości co najmniej 6 centymetrów. W celu trwałęgo zapisu warto wykonać napisy przy użyciu czarnego oraz niezmywalnego flamastra.

Co powinna zawierać tablica?

Tablica informacyjna budowy powinna zawierać następujące informacje:
– rodzaj wykonywanych robót
– dokładny adres placu budowy
– dane inwestora oraz kierownika budowy
– wskazanie organu nadzoru budowlanego wraz z zamieszczonym numerem kontaktowym.
Mimo że nie jest to obowiązkowe to w dobrym guście, jest również zawarcie na tablicy informacyjnej numerów do odpowiednich służb takich jak staż pożarna czy pogotowie.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post