Układanie blachodachówki modułowej

blachodachówka modułowa
0
(0)

Solidne pokrycie dachowe to szereg połączonych ze sobą elementów. To solidna konstrukcja, wytrzymała blacha i grono fachowców, którzy potrafią zbudować z tego porządny dach. Często wydaje nam się, że budowa poszycia dachowego to proces, który nie jest trudny i nie zajmuje wiele czasu. Tak naprawdę wszystko zależy od rodzaju blachy, dlatego warto omówić jak przebiega układanie blachodachówki modułowej.

Układanie blachodachówki modułowej – kluczowe informacje

jak układać blachodachówkę modułowąMontaż blachy modułowej jest bardzo podobny do układania blachy przycinanej na wymiar. Układanie blachodachówki modułowej polega na przykręcaniu elementów do łat. Istotną różnicą jest jednak to, że blacha modułowa nie wymaga docinania arkuszy, zatem nie powstają duże straty materiału. Możemy pokrywać nią dowolne konstrukcje dachowe, również te bardziej skomplikowane. Tego typu blacha jest również prosta i szybko w obróbce. Za pomocą specjalnych narzędzi można przyciąć dowolny fragment, jednak ważne by cięcia wykonywać na zimno. Używając do tego szlifierki lub innego urządzenia możemy uszkodzić powłokę i lakier, co w przyszłości będzie skutkować pojawianiem się erozji.

Montaż dodatkowych elementów

jak położyć blachodachówkę modułowąObecne budynki, zwłaszcza domy, często posiadają wiele dodatkowych elementów na dachach. Kominy, okna dachowe, śniegołapy, czy kominki wentylacyjne wymagają specjalistycznej obróbki. Jest to konieczne, jeśli nie chcemy by dach przeciekał, bądź nie posiadał odpowiedniej wentylacji. Układanie blachodachówki modułowej okazuje się wówczas korzystniejsze od tej w arkuszach. Jest to zazwyczaj widoczne w przypadku skomplikowanych połaci dachowych, gdzie przycinanie blach na wymiar prowadzi do nawarstwiania się dużych ilości odpadków. Ścinki blach nie nadają się do żadnego innego wykorzystania. Blacha modułowa niweluje ten efekt, a co za tym idzie – pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post