W jaki sposób zaplanować usytuowanie domu na działce?

0
(0)

Usytuowanie domu na działce względem stron świata to ważna kwestia, którą warto przemyśleć i skonsultować z fachowcami i projektantami. Jest to istotna sprawa ze względu na oświetlenie budynku podczas dnia. Ma to ważny wpływ na utrzymanie temperatury budynku w ciągu roku oraz ilość światła jaka będzie w budynku w danym pomieszczeniu.

Usytuowanie domu na działce – o czym należy pamiętać?

Usytuowanie domu na działce - co należy wiedziećWarto zastanowić się i sprawdzić, czy działka, na której ma powstać dom ma nasłonecznienie północne, czy południowe. Jeśli Twoja działka ma wjazd od północnej strony w tedy usytuowanie domu na działce nie będzie stanowiło dużego problemu. Strefa dzienna, czyli salon oraz kuchnia powinny się znaleźć od południowego zachodu. Dzięki temu wykorzystasz naturalną energię do ogrzania tych pomieszczeń i ich nasłonecznienia. Inne mniej istotne pomieszczenia jak na przykład łazienka, pomieszczenia gospodarcze mogą się znajdować od północnej strony lub północno zachodniej strony domu, gdzie nasłonecznienie będzie dużo mniejsze i dużo krótsze.

Usytuowanie domu na działce południowej

Jeśli Twoja działka ma wjazd od południowej strony, również nie stanowi problemu odpowiednie usytuowanie domu na działce. Jednak w tym przypadku pamiętaj o zupełnie innym rozmieszczeniu pomieszczeń w domu. Usytuowanie salonu, który powinien znajdować się obok wejścia do budynku. Dzięki temu zapewnimy sobie w nim jak najwięcej światła naturalnego. Więcej informacji w tym temacie sprawdzisz na blogu Home Koncept!

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post