Projekt koncepcyjny wnętrza – Co to właściwie jest?

projekt koncepcyjny wnętrza
0
(0)

Nie każdy zna się na architekturze i nie które pojęcia mogą być mylące. Zastanawiasz się czym jest projekt koncepcyjny wnętrza i co zawiera? W naszym artykule postaramy się to wyjaśnić. Warto na wstępie powiedzieć, że projekt koncepcyjny może dotyczyć domu jednorodzinnego, biura czy wnętrza prywatnego. Projekt obejmuje takie aspekty budynku czy wnętrza jak kolorystyka, bryła pomieszczenia czy dobór materiałów. Często powstają z takiego projektu wizualizację 3D oraz ogólne ujęcia. Warto zaznaczyć, że nie uwzględniamy tutaj żadnych technicznych detali.

Co obejmuje projekt koncepcyjny wnętrza?

Projekt koncepcyjny wnętrza wykonuje się m. in. dla domu rodzinnego, pomieszczeń prywatnych oraz biur. Projekt dla domu rodzinnego uwzględnia opis rozwiązań funkcjonalnych, wizualizację 3D, rzut aranżacyjny z opisem funkcjonalnym oraz umiejscowienie domu. Projekt dla wnętrz prywatnych to m. in. moodboard dla wnętrza, inwentaryzację wnętrza, rzut aranżacyjny, propozycje produktowe. Projekt dla biur obejmuje moodboard, wizualizację wnętrz, rozkład funkcjonalny.

projekt koncepcyjny wnętrza

Podsumowanie

Mamy nadzieje, że w tym artykule wyjaśniliśmy czym jest  projekt koncepcyjny wnętrza i co tak na prawdę obejmuje w zależności od
tego jaki jest cel jego wykonania. Jest to bardzo ważny element w ogólnym procesie projektowania. Po jego przedstawieniu możemy nanieść dalsze poprawki i uwzględnić zaproponowane rozwiązania.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post