Ciepły montaż okien w warstwie ocieplenia – na czym polega?

ciepły montaż okien w warstwie ocieplenia
0
(0)

Jeżeli zdecydujemy się na wybudowanie domu energooszczędnego na przykład takiego jak domy pasywne musimy wiedzieć, iż w przypadku tego typu budowli straty ciepła zmniejszone są do absolutnego minimum, dzięki temu możliwe jest oszczędzanie energii, aby jednak tak było musimy nie tylko wykorzystać na etapie budowy nowoczesne technologie ale także zdecydować się na dedykowane okna pasywne i ciepły montaż okien w warstwie ocieplenia. Na czym to polega?

Korzyści montażu okien w warstwie izolacji cieplnej

ciepły montaż okien w warstwie ocieplenia

We współczesnch modelach budownictwa często mamy doczynienia z sytuacją, gdy zewnętrzna warstwa izolacji cieplnej przekracza 20 centymetrów grubości. Daje nam to możliwość montażu profili okiennych niejako na zewnątrz wobec ściany budynku, czyli w warstwie ocieplenia. Jakie korzyści da nam ciepły montaż okien w warstwie ocieplenia?

Ciepły montaż okien w warstwie ocieplenia – korzyści

Zalet zastosowania  montażu okien w warstwie ocieplenia jest wiele. Jedną z nich jest osiągnięcie estetycznego efektu, gdzie ramy okien nie będą osadzone za głęboko. Od wewnątrz zaś dzięki zastosowaniu tego modelu montażu zyskamy dodatkową przestrzeń parapetu. Co jednak najistotniejsze, szczególnie w odniesieniu do budowli energooszczędnych montaż w warstwie ocieplenia zapobiega powstawaniu mostków termicznych i gdy jest prawidłowo przeprowadzony zmniejsza starty ciepła.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post