Zabezpieczenie okien podczas remontu – jak to zrobić?

zabezpieczenie okien podczas remontu
0
(0)

Planujesz remont i nie chcesz aby Twoje okna w jakikolwiek sposób na tym ucierpiały? Odpowiednie zabezpieczenie okien podczas remontu jest niesamowicie istotne. Sprawdź jak to zrobić i skorzystaj z naszych sprawdzonych i praktycznych porad!

Jakie zabezpieczenie okien podczas remontu?

Jeśli planujemy remont bądź będziemy prowadzić prace wykończeniowe we wnętrzu, a w otworach mamy już wstawione okna, warto pamiętać o tym, jak ważne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Dzięki temu okna nie ulegną zniszczeniu, a my będziemy mogli cieszyć się ich nieskazitelnym wyglądem i funkcjonalnością jeszcze przez długi czas. Tak naprawdę nie potrzebujemy do tego drogich czy trudno dostępnych materiałów. Wystarczy nam do tego zwyczajna folia, np. malarska oraz taśma. Obie te rzeczy z łatwością dostaniemy w sklepach budowlanych i kosztują naprawdę niewiele. Okna precyzyjnie osłaniamy wspomnianą folią, którą przyklejamy dokładnie taśmą malarską.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Podczas prac remontowych uszkodzeniu mogą ulec również klamki. Dlatego warto wymontować wszystkie, zostawiają wyłącznie jedną – roboczą. Kolejną kwestią, o której lepiej nie zapominać jeśli ściany pokrywamy tynkami czy farbą, jest wietrzenie pomieszczeń. Jest to niesamowicie istotne podczas osuszania wnętrz. Mimo osłonięcia okien folią i taśmą musimy mieć więc do nich dość łatwy dostęp, aby móc systematycznie wietrzyć pomieszczenie. Co bardzo istotne, jeśli stworzone przez nas zabezpieczenie okien podczas remontu ulegnie podczas otwierania zniszczeniu, czy nawet lekkiemu naderwaniu, konieczne jest oklejenie go nową warstwą folii oraz taśmy.

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 0 / 5. 0

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post