Co zrobić, gdy zamki drzwiowe się zacinają?

zamki drzwiowe
5
(1)

Drzwi składają się z kilku elementów, które sprawiają, że funkcjonują one poprawnie. W tym miejscu można wymienić szereg okuć drzwiowych, w tym wkładki, zawiasy, a nawet zamki drzwiowe. Te ostatnie, po długim czasie użytkowania – choć nie tylko – mogą się zacinać. Dlaczego? Co w takim momencie zrobić? Serdecznie zapraszamy do lektury poniższego wpisu i poszerzenia swojej wiedzy w tym zakresie!

Dlaczego zamki drzwiowe się zacinają?

Powodów, poprzez które zamki drzwiowe się zacinają jest kilka. Przede wszystkim może się to dziać z powodu źle wyregulowanych drzwi. Warto je otworzyć i sprawdzić, czy problem ten pojawia się wyłącznie przy ich otwieraniu i zamykaniu, czy również gdy są one otwarte. Jeżeli problem nie występuje w tym drugim przypadku, oznacza to, że należy je wyregulować, natomiast gdy występuje, konieczna będzie konserwacja całego mechanizmu.

zamki drzwiowe

Kiedy wymienić zamki na nowe?

Dobrane w prawidłowy sposób, wytrzymałe zamki drzwiowe nie ulegną zniszczeniu aż tak prędko. Po latach użytkowania mogą one jednak wymagać wymiany na nowe. Jeżeli wyregulowanie zamków, a także ich konserwacja nic nie dały, warto pomyśleć nad wymianą całego mechanizmu. W ofertach sklepów znajduje się wiele dobrych okuć, dzięki którym drzwi ponownie zaczną funkcjonować tak jak należy. Wybierz zamki dopasowane do swoich drzwi i ciesz się działającym mechanizmem!

Jak oceniasz ten wpis?

Kliknij i pokaż czy Ci się podobało!

Średnia ocena użytkowników 5 / 5. 1

Zagłosuj jako pierwszy

Jeśli wpis Ci się podobał udostępnij go!

Obserwuj nas!

Related Post